Eurosport

Adam Ondra po vítězství v Chamonix favoritem MS ve sportovním lezení

Adam Ondra po vítězství v Chamonix favoritem MS ve sportovním lezení

The 11/08/2019 at 20:49Updated The 14/08/2019 at 10:54

Stejně jako v loňském roce bude Eurosport vysílat Mistrovství světa ve sportovním lezení, které se koná v Tokiu. Jednou z velkých postav světového šampionátu bude český lezec Adam Ondra.

Na MS budou muži i ženy soutěžit ve třech kategoriích – lezení na obtížnost, na rychlost a v boulderingu. Navíc v tzv. olympijské kombinaci, která spojí všechny tři tradiční disciplíny (na OH 2020 bude sportovní lezení poprvé olympijským sportem, soutěžit se bude pouze v kombinaci).

Mistrovství světa se pod hlavičkou Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC) koná od roku 1991. Česká republika patří k lezeckým velmocem a mezi historicky nejúspěšnější lezce MS patří i čeští zástupci. Adam Ondra nasbíral nejvíce medailí v historii MS, z toho čtyři zlaté v boulderingu a lezení na obtížnost. Jedním z favoritů je i letos. Kvůli zranění vstoupil do závodů světového poháru až v Chamonix v první polovině července, nejlepší ze všech byl v kvalifikaci, semifinále i finále. Na dalších místech za ním skončili medailisté loňského MS Němec Alexander Megos a Rakušan Jakob Schubert, právě oni budou pravděpodobně největšími soupeři českého lezce na MS. Ve finále byl v Chamonix i druhý český reprezentant Martin Stráník.

Adam Ondra si na svém facebookovém profilu Chamonix pochvaloval: „Chamonix byl pro mě tentokrát pohádkový závod. Tohle místo je nedílnou součástí závodního okruhu již mnoho let a nikdy se mi tam nedařilo. Závod byl hlavně velkou vzpruhou motivace a sebevědomí do blížícího se mistrovství světa.“

Na MS se představí česká výprava ve složení – Adam Ondra, Martin Stráník, Jakub Konečný, Jan Kříž, Iva Vejmolová a Eliška Adamovská.

MS ve sportovním lezení sledujte na Eurosportu od 13. do 21. srpna.

Vysílání z MS:

13. srpna

09:45 ŽIVĚ E2 ženy, bouldering

13:00 ŽIVĚ E2 muži, bouldering

15. srpna

12:00 ŽIVĚ E2 ženy, obtížnost

13:15 ŽIVĚ E2 muži, obtížnost

17. srpna

10:30 ŽIVĚ E2 ženy, muži, rychlost

20. srpna

09:30 ŽIVĚ E2 ženy, kombinace

21. srpna

09:30 ŽIVĚ E2 muži, kombinace