Nasazenou jedničkou je světová dvojka Rafael Nadal, dvojkou Daniil Medveděv, trojkou Dominic Thiem. Na madridské antuce se představí i Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev a Andrej Rubljov. Z nejlepší desítky světového žebříčku by měli chybět dva hráči – nejvýše postavený hráč světa Novak Djoković, který chce absolvovat méně turnajů a zaměřit se na grandslamy, a Roger Federer, který také měl původně startovat, ale odhlásil se a přípravu směřuje k Roland-Garros.
Turnaj byl založen v roce 2002, původně se hrál v Madrid Aréně, v současnosti na otevřených antukových kurtech. Jeho prvním vítězem se stal Andre Agassi, do finále se tehdy probojoval Jiří Novák, ale nenastoupil pro zranění. Ještě jednou měl český tenis finálové zastoupení, o deset let později prohrál Tomáš Berdych s Rogerem Federerem. Švýcarský tenista tehdy vyhrál turnaj potřetí, je jediným tenistou, který turnaj vyhrál na třech různých površích včetně modré antuky v roce 2012.
Rekordmanem turnaje je Rafael Nadal s pěti triumfy. Třikrát se z prvenství radoval i Novak Djoković, naposledy v roce 2019, kdy ve finále zdolal Stefanose Tsitsipase. V loňském roce se kvůli pandemii covidu-19 nehrálo.
Tenis
ATP Finals: Další kolo Djoković vs Medveděv?
13/11/2021 AT 12:34
Eurosport bude z Madridu na programu E2 vysílat od 2. května až 10 hodin denně živě od 11:00. Finále je na programu 9. května v 18:30. Všechny zápasy turnaje bude možné sledovat na internetovém přehrávači Eurosport Player.