Eurosport

WTA Linz v neděli 15. října: Česko–slovenské finále Strýcová vs Rybáriková

WTA Linz v neděli 15. října: Česko–slovenské finále Strýcová vs Rybáriková

The 11/10/2017 at 09:17Updated The 15/10/2017 at 21:14

Tenisový program Eurosportu pokračuje tenisovým turnajem WTA – Upper Austria Ladies Linz. Vysílání z rakouského Lince startuje ve čtvrtek 12. října.

Program E1 v neděli 15. října:

15:00

Barbora Strýcová (CZE) vs Magdaléna Rybáriková (SVK)

Rakouský turnaj byl založen v roce 1987, od roku 1991 je součástí WTA a má dotaci 250 tisíc dolarů. Bude se hrát v Linci v hale Intersport Arena, v níž jsou dvorce s tvrdým povrchem. Na turnaji pravidelně startuje několik českých a slovenských tenistek, letos Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Denisa Allertová, Magdaléna Rybáriková a Jana Čepelová. Dvě české hráčky ale již vypadly v úvodním kole. Kateřina Siniaková prohrála ve třech setech s loňskou finalistkou Švýcarkou Viktorijí Golubicovou a Denisa Allertová podlehla chorvatské naději Janě Fettové.

Loni ve finále porazila Dominika Cibulková Viktoriji Golubicovou 6:3, 7:5. Poslední české vítězství zajistila v roce 2014 Karolína Plíšková, ve finále porazila Italku Camilu Giorgiovou ve třech setech. Nasazenou jedničkou je letos Magdaléna Rybáriková, dvojkou Barbora Strýcová, dále v turnaji pokračují mj. Johanna Larssonová, Belinda Bencicová a Sorana Cirsteaová, která nedávno porazila Karolínu Plíškovou.

Kromě Karolíny Plíškové vyhrály turnaj WTA v Linci i další české tenistky Jana Novotná (1995 a 1998) a Petra Kvitová (2011). V listině vítězek jsou slavná jména, např. Maria Šarapovová, Ana Ivanovićová a Angelique Kerberová.

Ambasadorkou turnaje je Barbara Schettová, bývalá rakouská tenistka a s Matsem Wilanderem spolumoderátorka známého tenisového pořadu Eurosportu Game, Schett and Mats (v minulosti Game, Set and Mats).

Eurosport vysílá Upper Austria Ladies Linz na obou programech, začínáme ve čtvrtek 12. října od 16:00 na E1. Finále se hraje v neděli 15. října od 15:00. Turnaj v Linci komentují Karel Janů, Ivan Petr a Michal Škorpil.