Letošní 134. ročník nejstaršího a nejslavnějšího tenisového turnaje světa byl zrušen. The Championship neboli Wimbledon se bude hrát až v příštím roce od 28. června. Eurosport měl v letošním roce poprvé vysílat kompletní program všech čtyř grandslamových turnajů (práva na Wimbledon si zajistil na roky 2020 až 2023). Ovšem již druhý grandslamový turnaj roku French Open byl odložen, a to na přelom září a října. O osudu Wimbledonu dnes rozhodli pořadatelé na mimořádném zasedání AELTC (All England Lawn Tennis and Croquet Club).
Wimbledon se letos neuskuteční poprvé od konce druhé světové války. Dvojnásobná vítězka turnaje Petra Kvitová na svém facebookovém profilu uveřejnila komentář ke zrušení turnaje: „Je rozhodně těžké vzít oznámení o zrušení Wimbledonu v letošním roce. Nejen, že je to pro mě speciální turnaj, ale je to turnaj, který je tak dlouho součástí historie, že zanechá velkou díru v kalendáři. Bude mi chybět hraní na krásné trávě, ale samozřejmě příští rok bude lepší a možná si ho všichni budeme ještě více vážit!“
Tenis
Laver Cup – tři dny světového tenisu
22/09/2021 AT 11:18
Generální ředitel AELTC Richard Lewis již minulý týden zmiňoval, že bezprecedentní výzva, kterou představuje krize COVID-19 komplikuje uspořádání turnaje a že podstatným aspektem je veřejné zdraví a že v tomto směru jsou pořadatelé odhodláni jednat zodpovědně. Vzhledem k povaze travnatého povrchu neměl AELTC příliš časových možností, což znamená, že případné posunutí turnaje by nebylo bez vážných komplikací. Pořadatelé zároveň vyloučili možnost hrát bez diváků.
Tenis
Finálový víkend US Open: Dosáhne Djoković na kalendářní grandslam?
09/09/2021 AT 21:50
Tenis
US Open živě až 25 hodin denně
27/08/2021 AT 19:39