US Open má před sebou 141. ročník, poprvé se hrálo už v roce 1881 na travnatých dvorcích. Letos se bude opět hrát v národním tenisovém centru Billie Jean Kingové na tvrdém povrchu DecoTurf. Začínáme 30. srpna v 17:00 živě na programu E2, přibližně v 17:30 se přidá E1 (po skončení etapy Benelux Tour). Závěrečný duel US Open – finále dvouhry mužů – vysílá Eurosport 1 v neděli 12. září od 21:30.
Na webových stránkách www.eurosport.cz budeme každý den uveřejňovat rozpis vysílaných zápasů, najdete ho zároveň i na našem facebookovém profilu www.facebook.com/EurosportCZ. Na programech E1 a E2 nabídne Eurosport stejně jako v minulých letech z US Open až 25 hodin živého tenisového vysílání denně. Všechny zápasy dvouher US Open bude tradičně přenášet internetový přehrávač Eurosport Player, fanoušci českých a slovenských barev tak nepřijdou o žádný zápas svých oblíbenců.
Bude to mimořádně zajímavý ročník! Předcházející tři grandslamy vyhrál Novak Djoković a stojí před příležitostí stát se druhým tenistou otevřené éry, který dokázal během roku vyhrát všechny čtyři grandslamy. To nedokázali ani jeho velcí rivalové Roger Federer a Rafael Nadal. Novak Djoković je nasazenou jedničkou a největším favoritem turnaje. Dvojkou Daniil Medveděv, trojkou Stefanos Tsitsipas. Všichni hráči velké trojky světového tenisu – Novak Djoković, Rafael Nadal a Roger Federer – mají na kontě rekordních 20 vítězných grandslamových titulů. Dosáhnout už v New Yorku na 21. titul může pouze srbský tenista, Rafael Nadal a Roger Federer na turnaji nenastoupí kvůli zraněním. Ze stejného důvodu bude chybět i obhájce prvenství Dominic Thiem.
Tenis
Finálový víkend US Open: Dosáhne Djoković na kalendářní grandslam?
09/09/2021 AT 21:50
Finále bude komentovat – jak je v posledních grandslamech zvykem – Radek Barkman: „Případný Djokovićův 21. titul bude doslova středobodem turnaje, vždyť tím by vyhrál i čtvrtý letošní grandslam. Vždy jsem říkal, že grandslamové turnaje, v nichž se hraje na tři vítězné sety, je jiný tenisový svět. V něm je Djoković téměř dokonalý, to je jeho jediná výhoda proti v poslední době skvěle hrající dvojici Alexander Zverev a Stefanos Tsitsipas. Srbského tenistu drží fantastická fyzička, on i jakoukoli pětisetovou dřinu vydrží, podporuje ho i psychická odolnost, přestože ho někdy vidíme ventilovat vztek. US Open je turnaj náchylný k překvapením, pokud mne nutíte k tipování, dobře… Djoković to nakonec nezvládne, nezdá se mi v absolutně stoprocentním rozpoložení, vzpomeňme, jak ho Zverev vyřadil na olympijských hrách.“
V ženském pavouku je nejvýše nasazená trojice Ashleigh Bartyová, Aryna Sabalenková a Naomi Ósakaová. Nasazená je i čtveřice českých hráček – Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková, Petra Kvitová a Karolína Muchová. V předcházejících letošních grandslamech se našim tenistkám dařilo – na Australian Open se Karolína Muchová probojovala do semifinále, poté Barbora Krejčíková triumfovala na Roland Garros a Karolína Plíšková hrála finále Wimbledonu. Z US Open se kvůli zranění odhlásila Serena Williamsová, pozitivní test na covid-19 vystavil stop světové pětce Sofii Keninové.
V roce 2021 vysílá Eurosport v ČR a na Slovensku všechny čtyři grandslamy – po Australian Open, French Open a Wimbledonu i US Open. Eurosport zároveň posílil své postavení ve světě tenisu, když uzavřel víceletou dohodu s ATP Tour pro ČR a Slovensko. Eurosport během roku představí mj. 9 turnajů ATP Masters 1000, 13 turnajů ATP 500 a v závěru sezóny také Nitto ATP Finals.
Tenis
Cincinnati Masters od 16. srpna
14/08/2021 AT 23:28
Tenis
Canada Masters od pondělí 9. srpna
08/08/2021 AT 20:05