Všechny tři jmenované grandslamy bude Eurosport vysílat na obou programech E1 a E2. Eurosport z nich nabídne až více než 20 hodin živého tenisového vysílání denně a před startem turnajů i zápasy kvalifikace. Smlouvy na grandslamy jsou dlouhodobé, Eurosport je bude v ČR vysílat nejméně do roku 2021. Wimbledon vysílá Eurosport již ve více než 30 zemích (např. ve Finsku, Belgii, Rusku, Maďarsku, Norsku, Chorvatsku, Slovinsku), v ČR práva zatím nevlastní.
Diváci se mohou během grandslamů každý den těšit nejen na dramatická sportovní zápolení, ale i na analýzy a rozhovory tenisového experta Eurosportu Matse Wilandera v tradičním magazínu Game, Schett & Mats, v němž spolupracuje s bývalou rakouskou tenistkou Barbarou Schettovou. Eurosport se zaměřuje i na nekonvenční rozhovory s tenisovými legendami a nejzábavnější tenisové momenty.
Tenisové vysílání roku 2018 odstartovalo na Eurosportu předposlední den loňského roku, už od 30. prosince Eurosport z metropole Západní Austrálie Perthu vysílal Hopmanův pohár – turnaj dvoučlenných smíšených tenisových reprezentací, kterému se říká mistrovství světa smíšených družstev.
Tenis
ATP Finals: Další kolo Djoković vs Medveděv?
13/11/2021 AT 12:34
Od neděle 7. ledna Eurosport vysílá turnaj ATP v Sydney, od pondělí 8. ledna sestřihy exhibice World Tennis Challenge a poté kvalifikaci Australian Open od středy 10. ledna. První grandslam sezony startuje na Eurosportu 15. ledna od 01:00 na obou programech.
Program tenisového vysílání Eurosportu 2018:
Hopman Cup – od 30. prosince
ATP Dauhá – od 1. ledna
ATP Brisbane – od 1. ledna
ATP Sydney – od 7. ledna
World Tennis Challenge – od 8. ledna (sestřihy)
Australian Open, kvalifikace – od 10. ledna
Australian Open – od 15. ledna
French Open, kvalifikace – od 21. května
ATP Ženeva – od 21. května
WTA Norimberk – od 23. května
French Open – od 27. května
WTA Nottingham – od 14. června
US Open, kvalifikace – od 20. srpna
US Open – od 27. srpna
WTA Linec – od 8. října
Česká redakce Eurosportu nemá žádnou možnost ovlivnit skladbu programu vysílaných zápasů, ta se tvoří v zahraničí a shodný program se vysílá v řadě evropských zemí. Nedokážeme tak ovlivnit vysílání zápasů českých či slovenských tenistů a tenistek.
Tenis
Od 9. listopadu Next Generation ATP Finals
08/11/2021 AT 11:31
Tenis
Rolex Paris Masters od pondělí 1. listopadu
31/10/2021 AT 18:17