Přenosy Stream Teamu jsou již od olympijských her součástí facebookového profilu české redakce Eurosportu. Diváci se během živého facebookového přenosu mohou zeptat sportovců úplně na všechno: od pocitů z účasti na vrcholné akci, přes muka přípravy až po tajné tipy na dobrý výsledek. Na FB Eurosportu zároveň probíhá živá diskuse, diváci během přenosu píší své dotazy na sportovce, což mohou i tentokrát. Moderátorem a tváří Stream Teamu Eurosportu zůstává olympijský vítěz Aleš Valenta.
Hosty Aleše Valenty a Stream Teamu byla řada úspěšných českých reprezentantů, mj. Lukáš Bauer, Kateřina Neumannová, Jiří Novák a Tomáš Verner. V pátek 25. ledna ve 21 hodin bude hostem Aleše Valenty bývalá tenistka Sandra Kleinová. Před vysíláním jsme ji požádali o pár vzpomínek.
Jak vzpomínáte na Vaše vystoupení na Australian Open? V roce 1997 jste byla ve třetím kole. Měla jste ten turnaj ráda?
Tenis
Laver Cup – tři dny světového tenisu
22/09/2021 AT 11:18
SK: „Byl to můj nejoblíbenější turnaj, což řekne asi většina hráčů. Není divu, uprostřed zimy vyrazíte do tepla, sluníčko, milí lidé, hezké poklidné město Melbourne, není to blázinec jako New York nebo Paříž, vždy jsem se tam těšila. Dosáhla jsem tam na svůj nejlepší grandslamový výsledek, bylo mi teprve osmnáct a ještě jsem si nedělala hlavu s tím, jak budu hrát na grandslamu. Mé vzpomínky jsou spojené i s tím, že jsem do turnaje šla z kvalifikace a věděla jsem, že pokud se dostanu do třetího kola, budu poprvé v životě v nejlepší stovce. Zároveň jsem tam poznala rodinu, u které jsem vždy během turnaje spala, tam totiž lidé tehdy nabízeli ubytování. Takže jsem u nich spala, takový menší domek blízko pláže, postupně se z nás stali přátelé. Z toho všeho je patrné, že Australian Open mám ráda.“
Petra Kvitová, Karolína Plíšková, jak hodnotíte jejich dosavadní vystoupení na AO? Zmiňme ale i Tomáše Berdycha, který se vrátil zdravý a v pohodě.
SK: „Jé, to by bylo krásné finále mezi Petrou a Karolínou! A ani bych se mu nedivila. Karolína je spolehlivá, u Petry bylo jen otázkou času, kdy se na grandslamech bude opět prosazovat. Obě tvrdě trénovaly, příprava jim vyšla, obě vyhrály na úvod roku turnaj, především Petra v Sydney porazila těžké soupeřky. Takže otázkou pouze bylo, jak zvládnou grandslamový tlak. Petra je na tom neskutečně fyzicky, asi nejlépe v životě, vždy měla rychlou ruku a výborné údery, ale někdy trochu bojovala s kondicí, teď je na tom jako nikdy dříve, je to vidět, nemusí tolik riskovat a když přidá ty skvělé údery, jsou to parádní výkony. Karolína má těžkou soupeřku ve čtvrtfinále, Serena je Serena, důležité bude, aby jí šel hodně dobře servis, aby se nedostala hned pod tlak. A Tomáš? Přiznám, že mne překvapilo, jistě nejsem sama, v jaké formě se vrátil. V tomto věku, po tak dlouhé pauze, hned v prvním turnaji až do finále, na grandslamu vyřadil od prvního kola i nasazené hráče, jakým stylem prošel až k Nadalovi, klobouk dolů. Dokazuje, že byl léta naším nejlepším tenistou a že tenis umí, to se teď projevuje.“
Sandra Kleinová (40), ukončila sportovní kariéru v roce 2007, nejlepší výsledek na grandslamu – 3. kolo na Australian Open 1997. Dvakrát reprezentovala ve Fed Cupu, nejvýše na žebříčku WTA na 41. místě. Po ukončení kariéry mj. komentovala tenisové turnaje na Eurosportu.
Tenis
Finálový víkend US Open: Dosáhne Djoković na kalendářní grandslam?
09/09/2021 AT 21:50
Tenis
US Open živě až 25 hodin denně
27/08/2021 AT 19:39