Australian Open je prastarý turnaj, poprvé se hrál v roce 1905 pod názvem Australasian Championship. V roce 2021 je před námi již 109. ročník. A bude to dramatický ročník, pandemie Covid-19 a zdravotní situace ve světě ho výrazně komplikují, např. přísnou karanténou v Austrálii a nemožností trénovat na kurtech. Ale… bude se hrát, doufejme.
Internetový přehrávač Eurosport Player opět nabídne kompletní program AO ze všech kurtů, což znamená, že fanouškům českého a slovenského tenisu, pokud chtějí, neunikne jediný zápas českých a slovenských hráčů.
Každý den se mohou diváci těšit nejen na dramatické sportovní zápolení, ale i komplexní analýzy z oceňovaného studia Cube, interaktivního mixed-reality studia využívajícího rozšířenou realitu. Hlavním tenisovým expertem Eurosportu bude opět sedminásobný grandslamový vítěz Mats Wilander, jedna z nejrespektovanějších osobností ve světě tenisu. Ve studiu ho doplní další vynikající tenisté minulosti – Boris Becker, Justine Heninová a Tim Henman.
Tenis
Laver Cup – tři dny světového tenisu
22/09/2021 AT 11:18
Novinkou v programu Eurosportu je pořad Mischa's Missions, v němž Mischa Zverev, starší bratr finalisty loňského US Open Alexandera, přiblíží Melbourne fanouškům v Evropě. Nejen náladu a vůně samotného města, ale i to, co se děje v zákulisí Australian Open.
Rozpis zápasů Australian Open na Eurosportu 1 a Eurosportu 2 najdou diváci denně na webových stránkách Eurosport.cz a na facebookovém profilu české redakce EurosportCZ.
Příští týden bude mít premiéru dokumentární série Trailblazers (Průkopníci), exkluzivní seriál s 10 epizodami o největších sportovních ikonách. Začínáme jedinečným příběhem Sereny Williamsové, první epizoda se vysílá na Eurosportu 1 v úterý 9. února.
Zápasy z AO budou komentovat tenisoví komentátoři Radek Barkman, Klára Janáčková, Matěj Karmazín, Sandra Kleinová, Ivan Petr, Tomáš Petr, Václav Procházka, Jiří Svatoš, Michal Šíma, Michal Škorpil, Jakub Vančura a Richard Vokůrka. Začínáme 8. února od 01:00 na obou programech. Ještě před startem si mohou diváci na E1 vychutnat to nejlepší z minulého ročníku AO.
Eurosport v loňském roce posílil své postavení špičkové destinace pro tenisové fanoušky v Evropě uzavřením čtyřleté dohody o vysílání Wimbledonu v letech 2020 až 2023. Diváci v České republice a na Slovensku tak mohou na Eurosportu sledovat všechny čtyři grandslamy ve stejně širokém rozsahu jako Australian Open.
Tenis
Finálový víkend US Open: Dosáhne Djoković na kalendářní grandslam?
09/09/2021 AT 21:50
Tenis
US Open živě až 25 hodin denně
27/08/2021 AT 19:39