Čeští tenisoví fanoušci mohou na Eurosportu zavzpomínat na senzační postup tehdy 19leté Markéty Vondroušové do finále loňského French Open. Česká tenistka vyřadila čtyři nasazené soupeřky, padla až ve finále proti současné světové jedničce Ashleigh Bartyové (číslem 1 se stala poprvé v červnu krátce po triumfu na RG). Před dnešním tenisovým blokem poskytla Markéta Vondroušová Eurosportu krátký rozhovor.
Jak po téměř roce vzpomínáte na loňský úžasný ročník Roland Garros?
Jsou to krásné vzpomínky a často se mi vybavují. O to více jsem se letos do Paříže znovu těšila. Doufám, že se turnaj odehraje třeba v náhradním termínu.
Jakou formu jste cítila před přerušením WTA? Na Australian Open jste prohrála v prvním kole, počítala jste, že by forma měla vrcholit opět právě na Roland Garros?Takhle nepřemýšlím, já se snažím nachystat maximálně dobře na každý turnaj. Před Australian Open jsem si vyzkoušela, že zraněná ruka je v pohodě, a to pro mě bylo nejdůležitější.
Tenis
ATP Finals: Další kolo Djoković vs Medveděv?
13/11/2021 AT 12:34
Loni jste hrála naposledy Wimbledon, po dlouhé pauze způsobené zánětem a operací jste letos odehrála na okruhu WTA pouze osm zápasů. A nyní další dlouhá přestávka.To jsou věci, které nelze ovlivnit. Jsme na tom všichni stejně, nikdo nemá výhodu a musíme se s tím vypořádat. Až to vše začne, musím být připravená a dát do toho zase maximum.
Jaké máte v současnosti podmínky k tréninku?Musím se řídit aktuálními nařízeními a možnostmi. A snažím se udržovat, abych byla připravená kdykoli naskočit zpátky do zápasového kolotoče. Lehké to není, ale nestěžuju si.
Jaká je mezi hráčkami nálada v těchto těžkých časech?Musíme věřit, že se vše zvládne a otočí k lepšímu. Já jsem optimistou.
Finále RG uvidí diváci na programu E2 od 16:00, noční blok na E1 od 1:30 nabídne obě semifinále i finále loňského Roland Garros. Připomeňme, že Markéta Vondroušová po čtvrtfinálovém vítězství nad Petrou Martićovou (po čtyřech prohrách ji poprvé porazila) v semifinále proti Johanně Kontové dokázala, jakou je bojovnicí, když v obou setech otočila nepříznivý vývoj 3:5. Do grandslamového finále postoupila jako první teenagerka od roku 2009, kdy hrála finále US Open Caroline Wozniacká. Markéta Vondroušová po úspěšném Roland Garros vyletěla na kariérní maximum – 16. místo na žebříčku WTA.
Komentátor Michal Šíma vzpomíná po roce na úspěch české tenistky: „Příběh Markéty Vondroušové na Roland Garros 2019 se začal psát ve třetím kole nečekaně povedeným zápasem proti nasazené Carle Suárezové Navarrové ze Španělska. Markéta hrála nebojácný a pestrý tenis, který se na pařížskou antuku výtečně hodil, a neslevila z něj ani ve druhém týdnu turnaje. V něm přitom měla soupeřky s mimořádnou momentální formou. Jak Chorvatka Petra Martićová, tak Britka Johanna Kontová předváděly výborné výkony. Jenže chladnokrevný tenis Markéty platil i na ně. Do finále dokonce postoupila bez ztráty setu! Ovšem i její finálová soupeřka Ashleigh Bartyová měla životní fazonu a Markétu vlastně vůbec nepustila do hry. I přes prohru ve finále šlo zatím o jednoznačně nejpovedenější vystoupení Markéty na grandslamech.“
Bohužel, další vzestup Markéty Vondroušové zastavilo zranění. V září se podrobila operaci zápěstí a prohra v prvním kole Wimbledonu tak byla jejím posledním zápasem sezony. V té letošní se ještě nestačila příliš rozkoukat a opět musí, tentokrát stejně jako všechny její kolegyně a soupeřky, dlouhé měsíce čekat na další turnaje, které zastavila pandemie.
V programu Eurosportu jsou dnes i Petra Kvitová a Karolína Plíšková.
E2 14:00 Kvitová vs Ósaková finále AO 2019
E2 16:00 Vondroušová vs Bartyová finále RG 2019
E1 22:30 Plíšková vs Ósaková semifinále AO 2019
E1 00:00 Kvitová vs Ósaková finále AO 2019
E1 01:30 Anisimová vs Bartyová semifinále RG 2019
E1 03:00 Vondroušová vs Kontová semifinále RG 2019
E1 04:30 Vondroušová vs Bartyová finále RG 2019
Tenis
Od 9. listopadu Next Generation ATP Finals
08/11/2021 AT 11:31
Tenis
Rolex Paris Masters od pondělí 1. listopadu
31/10/2021 AT 18:17