Getty Images

Hopmanův pohár 2019

Hopmanův pohár 2019

The 29/12/2018 at 10:46Updated The 29/12/2018 at 18:10

Eurosport nabídne v úvodu roku 2019 bohatý tenisový program, který odstartuje už od 29. prosince 2018 31. ročník Hopmanova poháru – turnaje dvoučlenných smíšených tenisových reprezentací, kterému se říká mistrovství světa smíšených družstev.

Jednotlivé týmy tvoří vždy tenista + tenistka. V utkáních se hraje zápas mužů a zápas žen, poté smíšená čtyřhra. Turnaj tradičně nabízí účast mnoha tenisových hvězd, tentokrát se v Austrálii sice neobjeví dva nejvýše postavení hráči na žebříčku ATP Novak Djoković a Rafael Nadal, ale opět se představí světová trojka Roger Federer, navíc i další hráč nejlepší světové pětky ATP Alexander Zverev. Právě Švýcar Roger Federer se letos v lednu společně s Belindou Bencicovou radovali po finálovém vítězství 2:1 nad německou dvojicí Alexander Zverev, Angelique Kerberová. Pro Švýcarsko to bylo první vítězství od roku 2001, tehdy stála po boku Rogera Federera Martina Hingisová. Není divu, že se na Hopmanův pohár Roger Federer rád vrací, vždy si pochvaloval atmosféru, na jeho tréninky chodí v Austrálii i 6000 diváků. Tahákem mezi ženami bude Serena Williamsová, startuje také světová dvojka Angelique Kerberová. Česká reprezentace bude – podobně jako loni – v metropoli Západní Austrálie Perthu chybět.

Od roku 2013 se hraje v moderní multifunkční hale se zasouvatelnou střechou jménem Perth Arena. Turnaje se zúčastní osm reprezentačních týmů rozdělených do skupin A a B, vítězové skupin se utkají ve finále.

Startovní listina a rozdělení do skupin:

Skupina A

Austrálie – Ashleigh Bartyová, Matthew Ebden

Španělsko – Garbiñe Muguruzová, David Ferrer

Německo – Angelique Kerberová, Alexander Zverev

Francie – Alizé Cornetová, Lucas Pouille

Skupina B

Švýcarsko – Belinda Bencicová, Roger Federer

Řecko – Maria Sakkariová, Stefanos Tsitsipas

USA – Serena Williamsová, Frances Tiafoe

Velká Británie – Katie Boulterová, Cameron Norrie

Pohár byl pojmenován po slavném australském tenistovi Harrym Hopmanovi (1906–1985), který ve 30. letech minulého století čtyřikrát vyhrál se svou první manželkou Nell Hallovou smíšenou čtyřhru na Australian Open a byl v letech 1939 až 1967 nehrajícím kapitánem úspěšného australského daviscupového týmu, pod jeho vedením Austrálie v Davisově poháru 16x triumfovala. První ročník se konal v roce 1989 a vyhrálo ho tehdejší Československo v sestavě Helena Suková – Miloslav Mečíř, kteří tehdy ve finále porazili dvojici Hana Mandlíková – Pat Cash. Česká republika vyhrála ještě v letech 1994 (Jana Novotná a Petr Korda) a 2012 (Petra Kvitová a Tomáš Berdych). Dokonce tři vítězství má na kontě Slovensko (1998, 2005 a 2009).