Tenisové grandslamy se vracejí, od pondělí startuje na obrazovkách Eurosportu netrpělivě očekávaný druhý grandslam roku US Open. Eurosport exkluzivně představí Eurosport Cube, interaktivní mixed-reality studio využívající rozšířenou realitu (AR). Eurosport i díky němu nabídne nejpodrobnější a nejatraktivnější analýzy a zavede fanoušky do samého srdce tenisového dění v New Yorku. Je to teprve podruhé, kdy bude technologie uvedena v praxi – premiéru si odbyla na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018.
Tvářemi Eurosportu ve studiu Eurosport Cube v Londýně budou Barbara Schettová a sedminásobný grandslamový vítěz Mats Wilander, který představí expertní analýzy s využitím nejmodernějších technologií, čímž dá fanouškům možnost dívat se na tenis z úplně nové perspektivy. Boris Becker a Justine Heninová – dohromady vítězové 13 grandslamových titulů ve dvouhrách – budou též součástí londýnského studia Eurosport Cube přímo z jejich domovů v Mnichově a v Paříži.
Eurosport na vývoji unikátního studia pracoval bezmála tři roky. Výsledek je produktem spolupráce s technologickými firmami White Light a Disguise, které platí za průkopníky na poli inovativních řešení pro audiovizi. Ačkoli to při sledování nepoznáte, studio má roměry pouze 4x4 metrů, lze ho umístit kamkoliv a jeho stavba zabere maximálně jeden den. Studio se pravděpodobně objeví i ve vysílání dalšího tenisového grandslamu French Open od 27. září.
Tenis
Australian Open: Předběžný program ve čtvrtek 20. ledna
PŘED 15 HODINAMI
US Open je tradičně čtvrtým a posledním tenisovým grandslamem roku. Současná pandemie Covid-19 ovšem překopala tenisový kalendář a po přeložení French Open a zrušení Wimbledonu je US Open druhým letošním grandslamem. To nic nemění na tom, že Eurosport stejně jako v minulých letech nabídne svým divákům z US Open až 20 hodin živého tenisového vysílání denně.
Celkově připraví Eurosport z New Yorku až 300 hodin živého tenisu. Startujeme v pondělí 31. srpna na obou programech Eurosportu E1 a E2. Z české redakce Eurosportu budou tenisové duely US Open komentovat Radek Barkman, Dominik Kárník, Sandra Kleinová, Ivan Petr, Tomáš Petr, Jiří Svatoš, Michal Šíma, Michal Škorpil, Jakub Vančura a Richard Vokůrka. Na webových stránkách https://www.eurosport.cz budeme každý den uveřejňovat rozpis vysílaných zápasů, najdete ho zároveň i na našem facebookovém profilu https://www.facebook.com/EurosportCZ.
Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions: „Studio Eurosport Cube obdrželo ocenění za vysílání ze Zimních olympijských her v Pchjongčchangu 2018. Fanoušci si ho pochvalovali za špičkové analýzy a předefinování zážitků ze sledování olympijských her. V následujících letech jsme tvrdě pracovali, abychom studio posunuli na další úroveň integrací nejnovějších technologií. Plánem bylo využít nejmodernější Eurosport Cube pro Letní olympijské hry 2020 v Tokiu. Studio Eurosport Cube bylo připraveno, ovšem olympijské hry přeloženy na příští rok. Tenisové grandslamy jsou nyní tou nejlepší příležitostí pro jeho návrat do vysílání Eurosportu. Neodhalíme ihned všechny nejnovější funkce, některé si necháme v rukávu na příští léto pro pokrytí olympijských her, z nichž Discovery nabídne každou minutu a během nichž budeme analyzovat akce v mnoha sportech.
US Open má před sebou 140. ročník, poprvé v historii se bude hrát bez diváků a za přísných hygienických podmínek. Hraje se opět v národním tenisovém centru Billie Jean Kingové na tvrdém povrchu DecoTurf. Začínáme 31. srpna v 17:00 ŽIVĚ na E2, po skončení etapy Tour de France se připojí i E1. Závěrečný duel US Open – finále dvouhry mužů – vysílá Eurosport 1 v neděli 13. září od 21:45. Zápasy ze všech kurtů bude přenášet internetový přehrávač Eurosport Player.
Eurosport nadále výrazně rozšiřuje tenisové vysílání. Od letošního roku vlastní Eurosport i v České republice práva na vysílání všech čtyř grandslamů. Od roku 2021 bude vysílat seriál 41 turnajů ATP Tour. Eurosport nabídne divákům 9 turnajů ATP Masters 1000, 13 turnajů ATP 500 a 17 turnajů ATP 250, v závěru sezóny také Nitto ATP Finals.
Tenis
Australian Open tradičně na Eurosportu
14/01/2022 AT 15:55
Tenis
ATP Cup opět na Eurosportu
30/12/2021 AT 09:53