Dubai Tennis Championships, jak zní název turnaje ve Spojených arabských emirátech, má krátkou, ale slavnou tradici. Roger Federer ho vyhrál 8x, Novak Djoković 5x. Oba v posledních dvou letech porazili ve finále Stefanose Tsitsipase, vždy ve dvou setech, loni to dokázal srbský tenista, předloni švýcarský.
V Dubaji se tentokrát světová jednička a obhájce prvenství nepředstaví. A po vyřazení z turnaje v Dauhá se odhlásil i Roger Federer, který měl být hlavní hvězdou turnaje. Přes neúčast obou tenisových velikánů bude turnaj skvěle obsazený, z nejlepší světové dvacítky je přihlášeno sedm hráčů. Nasazenou jedničkou bude Dominic Thiem, dále se na tvrdém povrchu v Dubaji objeví mezi nasazenými i Andrej Rubljov, Denis Shapovalov, Roberto Bautista Agut a David Goffin. V Dubaji se představí i Jannik Sinner, Stan Wawrinka a Pablo Carreño Busta.
Eurosport bude z Dubaje na programu E2 vysílat denně dva zápasy živě od 16 do 20 hodin. Ostatní zápasy turnaje bude možné sledovat na internetovém přehrávači Eurosport Player.
Tenis
Laver Cup – tři dny světového tenisu
22/09/2021 AT 11:18
V roce 2021 bude Eurosport v ČR a na Slovensku vysílat všechny čtyři grandslamy – po Australian Open také French Open, Wimbledon a US Open a nabídne na svém internetovém přehrávači všechny jejich zápasy dvouher i čtyřher živě nebo na vyžádání. Eurosport zároveň posílil své postavení ve světě tenisu, když uzavřel víceletou dohodu s ATP Tour pro ČR a Slovensko, která se týká vysílání 41 turnajů ATP Tour. Eurosport představí 9 turnajů ATP Masters 1000, 13 turnajů ATP 500 a 17 turnajů ATP 250, v závěru sezóny také Nitto ATP Finals.
Tenis
Finálový víkend US Open: Dosáhne Djoković na kalendářní grandslam?
09/09/2021 AT 21:50
Tenis
US Open živě až 25 hodin denně
27/08/2021 AT 19:39