AFP

Bezkonkurenční pokrytí Australian Open na Eurosportu

Bezkonkurenční pokrytí Australian Open na Eurosportu

The 09/01/2018 at 22:07Updated The 09/01/2018 at 22:17

První grandslam roku mohou diváci Eurosportu sledovat od 15. ledna na obou programech Eurosportu od 1:00. Tenisoví velikáni Wilander, McEnroe a Becker experty Eurosportu během Australian Open.

Australian Open na Eurosportu – množství inovací, světoznámí experti a více než 300 hodin živého vysílání. Eurosport vlastní exkluzivní panevropská práva na vysílání prvního grandslamu roku a internetový přehrávač Eurosport Player bude jediným místem, kde bude možné sledovat všechny kurty a všechny zápasy Australian Open 2018 napříč evropským kontinentem.

Sedminásobný grandslamový vítěz a expert Eurosportu Mats Wilander:

„Australian Open je mezi tenisty pravděpodobně nejoblíbenějším turnajem. V jeho relaxující atmosféře totiž předvádějí svůj nejlepší tenis. Což je výhodou i pro fanoušky, kteří turnaj sledují po celé Evropě. Jsem přesvědčen, že vysílání Eurosportu je v tenisu bezkonkurenční. Vždy se snažíme posouvat hranice. V týmu Eurosportu působí nejslavnější experti, máme nejlepší analýzy a nabízíme divákům možnost sledovat všechny jejich tenisové hrdiny. Víme, co si fanoušci přejí, protože my v Eurosportu jsme také fanoušci.“

Na obrazovkách Eurosportu představí své analýzy tým složený z legend světového tenisu – John McEnroe, Boris Becker a Mats Wilander. Diváci se dozvědí nejen, co se děje před jejich očima, ale především, proč se to děje. Každá z tenisových legend nabídne své vlastní jedinečné analýzy. Nebude chybět ani vlajková loď tenisového vysílání Eurosportu – tradiční magazín Game, Schett and Mats, v němž se vedle Matse Wilandera opět objeví Barbara Schettová.

Když hovoří tenisový komisař – The Commissioner of Tennis – svět poslouchá. John McEnroe se znovu vrací, tentokrát s přepracovanou revoluční sérií. Přímočará americká legenda bude komentovat nejzajímavější vybrané novinky z tenisu a kurtů v Melbourne.

Krátký magazín The Coach je populární mezi fanoušky i hráči. Trenér Sereny Williamsové Patrick Mouratoglou v něm za pomoci smíšené reality představí špičkové analýzy zápasů, rozbor hry jednotlivých tenistů i nejnovější tenisové technologie. Magazín osvěží svůj dosavadní formát a umožní divákům i větší pochopení nejnovějších tenisových trendů a všech zákoutí tenisu. Mouratoglou je jistotou, že divák bude vždy dokonale informován.

Jedinečná série Eurosportu Sports Explainer prozkoumá vývoj hry Rogera Federera a jeho neuvěřitelný rok 2017, v němž vyhrál 18. a 19. grandslam své kariéry. Eurosport v magazínu podrobně rozebírá údery a hru tenisových velikánů, v minulosti představil například forehand Rafaela Nadala.

První grandslam roku mohou diváci Eurosportu sledovat od 15. ledna na obou programech Eurosportu od 1:00. Vysílání Eurosportu z Australian Open ovšem odstartují už přenosy kvalifikace od středy 10. ledna a ve čtvrtek 11. ledna nabídne Eurosport od 9:30 los Australian Open.

Finále mužské dvouhry loňského ročníku Australian Open – v němž se utkaly tenisové legendy Roger Federer a Rafael Nadal – překonalo rekordy a upevnilo postavení Eurosportu jako domova tenisových grandslamů. Oba velcí rivalové se v grandslamovém finále střetli poprvé od roku 2011 a jejich pětisetovou bitvu sledovalo 20,7 milionů diváků napříč Evropou na Eurosportu a volně šířených kanálech Discovery. Finále snů mezi dvěma tenisovými legendami se stalo druhou nejsledovanější jednotlivou sportovní událostí v historii Eurosportu.