V ČR letos Eurosport tradičně představí Australian Open, French Open a US Open. Všechny tři jmenované grandslamy bude Eurosport vysílat v ČR nejméně do roku 2021. Wimbledon vysílá Eurosport již ve více než 30 zemích (např. ve Švédsku, Belgii, Nizozemsku, Norsku, Chorvatsku, Slovinsku), v ČR práva nevlastní.
Netrpěliví tenisoví fanoušci se dočkali – první z grandslamových turnajů Australian Open startuje 14. ledna. Eurosport bude vysílat Australian Open na obou svých kanálech E1 a E2 celkově až více než 25 hodin denně. Celkem se mohou diváci těšit na téměř 300 hodin živých přenosů. Eurosport bude vysílat nejen z hlavního kurtu Roda Lavera, ale i z dalších dvorců. Navíc internetový přehrávač Eurosport Player opět nabídne kompletní program AO ze všech kurtů. Eurosport představí nejen finálové zápasy dvouher, ale i čtyřher včetně smíšené.
Poslední dvě finále AO vyhrál Roger Federer a diváci si jistě vzpomenou především na to z roku 2017, v němž v nervy drásajícím duelu porazil Rafaela Nadala. Oba velcí rivalové se v grandslamovém finále střetli poprvé od roku 2011 a jejich pětisetovou bitvu sledovalo napříč Evropou na Eurosportu a volně šířených kanálech Discovery 20,7 milionů diváků. Toto finále snů mezi dvěma tenisovými legendami se stalo nejsledovanějším tenisovým zápasem Eurosportu všech dob. Na Eurosportu ho komentoval Karel Janů: „Nebyl to ten úplně nejlepší zápas, který jsem kdy komentoval, ale rozhodně jeden z těch, na které nikdy nezapomenu. Po půl roce bez tenisu se dostat do finále grandslamu. K tomu v 35 letech. A v něm si ještě jednou zahrát se svým největším rivalem a porazit ho v pěti parádních setech. Tenisová pohádka.“
Tenis
Vienna Open
YESTERDAY AT 17:05
Jaký byl loňský ročník z pohledu českých barev? Ve čtvrtfinále měl český tenis početné zastoupení ve dvouhrách i čtyřhrách, ale ani jednou nevstoupil do semifinále. Tomáš Berdych to dotáhl mezi nejlepších osm a podlehl až pozdějšímu vítězi, jeho přemožitelem byl Roger Federer. A Berdychova cesta do čtvrtfinále nebyla vůbec snadná, na raketě českého tenisty skončili mj. Juan Martín del Potro a Fabio Fognini (Berdych to dotáhl dále než současná světová jednička Novak Djoković). Podobně i v ženském pavouku nepřekročila žádná česká tenistka brány čtvrtfinále, v něm Karolína Plíšková podlehla světové jedničce Simoně Halepové. Mimochodem, Karolína Plíšková vyřadila i dvě krajanky – Báru Strýcovou a Lucii Šafářovou. Silné bývají české tenistky ve čtyřhře, loni na AO ale skončily taktéž ve čtvrtfinále, jak dvojice Bára Strýcová / Lucie Šafářová, tak Andrea Sestini Hlaváčková, která hrála společně s Latishou Chan. A čtvrtfinále bylo konečnou i ve smíšené čtyřhře pro pár Andrea Sestini Hlaváčková / Édouard Roger-Vasselin.
Naši komentátoři se na Australian Open každoročně těší, přestože to pro většinu z nich znamená řadu bezesných nocí. Zápasy z AO budou komentovat Radek Barkman, Karel Janů, Ivan Petr, Tomáš Petr, Jiří Svatoš, Michal Šíma, Michal Škorpil a Richard Vokurka. Startujeme 14. ledna v 1:00 na obou programech. Od 8. ledna budeme na našich webových stránkách pravidelně uveřejňovat program dne Australian Open včetně předcházející kvalifikace.
Tenis
Indian Wells: Předposlední letošní turnaj Masters 1000
06/10/2021 AT 08:37
Tenis
Laver Cup – tři dny světového tenisu
22/09/2021 AT 11:18