Eurosport

Předběžný plán vysílání Australian Open v pondělí 16. ledna

Předběžný plán vysílání Australian Open v pondělí 16. ledna

The 15/01/2017 at 09:46Updated The 15/01/2017 at 13:43

Hned první den vysílání Australian Open: Tomáš Berdych, Andy Murray, Roger Federer, Martin Kližan, Stan Wawrinka, Angelique Kerberová, Garbiñe Muguruzaová.

Eurosport 1

LIVE

01:00

[4] Simona Halepová (ROU) vs Selby Rogersová (USA)

Kateryna Kozlovová (UKR) vs [13] Venus Williamsová (USA)

[1] Andy Murray (GBR) vs Illja Marčenko (UKR)

Game Set & Mats

poté dle času konec

Gastão Elias (POR) vs [14] Nick Kyrgios (AUS)

[1] Angelique Kerberová (GER) vs Lesja Curenková (UKR)

[17] Roger Federer (SUI) vs Jürgen Melzer (AUT)

Eurosport 2

LIVE

01:00

[7] Garbiñe Muguruzaová (ESP) vs Marina Erakovicová (NZL)

[5] Kei Nišikori (JPN) vs Andrej Kuzněcov (RUS)

[10] Tomáš Berdych (CZE) vs Luca Vanni (ITA)

Jerzy Janowicz (POL) vs [7] Marin Čilić (CRO)

[4] Stan Wawrinka (SUI) vs Martin Kližan (SVK)

Louisa Chiricová (USA vs Eugenie Bouchardová (CAN)

Více o Australian Open 2017

Až 25 hodin živého tenisového vysílání denně nabídne Eurosport z prvního grandslamu roku 2017 – Australian Open. Eurosport navíc letos poprvé vysílá – již od 11. ledna – i kvalifikaci na AO.

Eurosport bude vysílat Australian Open na obou svých kanálech E1 a E2 od 16. do 29. ledna. Celkem se mohou diváci těšit téměř na 300 hodin živých přenosů. Eurosport bude vysílat nejen z hlavního kurtu Roda Lavera, ale i z dalších 6 dvorců včetně Hinsens Areny a Margaret Court Areny (+ C3, C8 a C12). Všechny tři hlavní haly mají zatahovací střechy, Australian Open je prvním grandslamem, jehož tři haly mají takové vybavení. Navíc internetový přehrávač Eurosport Player nabídne kompletní program AO ze všech kurtů.

Eurosport bude vysílat nejen finálové zápasy dvouher, ale i čtyřher včetně smíšené. Atmosféra AO je úžasná, Australané mají tenis rádi a rádi fandí. Počet diváků australského grandslamu každým rokem stoupá, loni ho vidělo rekordních 760 363 diváků. Odměny pro vítěze jsou astronomické, v roce 2016 si Djoković a Kerberová vydělali po 3,8 milionech australských dolarů.

Každý den se mohou diváci těšit nejen na dramatické sportovní zápolení, ale i na analýzy a rozhovory tenisového experta Eurosportu Matse Wilandera v tradičním magazínu Game, Set & Mats. Magazín bude Eurosport vysílat dvakrát denně – obvykle v 9:00 a ve 14:15. Bývalý slavný švédský tenista zároveň každý den vybere pro diváky nejlepší zápas, který pod názvem Mats´ Choice bude Eurosport vysílat v odpoledních hodinách ze záznamu po skončení živého vysílání. Už v 7:00 představí Eurosport pořad Wake Up Call, v němž diváci uvidí krátký souhrn toho nejzajímavějšího, co se událo během nočního vysílání Australian Open – klíčové momenty, krátké rozhovory.

Diváci se opět mohou těšit na samozvaného komisaře tenisu, kterým je legendární John McEnroe, jeho pořady jsou plné vtipu, kritiky, neznají žádné tabu. Analýzy některých zápasů opět představí trenér Sereny Williamsové Patrick Mouratoglou. Eurosport se zaměří i na nekonvenční rozhovory s tenisovými legendami, nejzábavnější tenisové momenty a nejlepší údery dne. Ty uvidí diváci i na sociálních sítích.

Naši komentátoři se na Australian Open každoročně těší, přestože to pro některé z nich znamená řadu bezesných nocí. Zápasy z AO budou komentovat Sandra Kleinová, Radek Barkman, Karel Janů, Ivan Petr, Tomáš Petr, Jiří Svatoš, Michal Šíma a Michal Škorpil. Začínáme 16. ledna od 01:00 na obou programech, ještě před startem si mohou diváci na E2 15. ledna od 23:00 vychutnat to nejlepší z loňského ročníku AO.

Česká (československá) stopa je v historii turnaje hodně viditelná. Loni hrál finále mužské čtyřhry Radek Štěpánek (s Nestorem), ve finále ženské čtyřhry nastoupily Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. Ze 16 finalistů dvouher a čtyřher tak byla trojice z České republiky, v tomto směru byla ČR nejúspěšnější zemí. Největšího úspěchu dosáhl náš tenis v roce 1989, kdy se ve finále utkali Ivan Lendl s Miloslavem Mečířem. Lendl vyhrál AO dvakrát v letech 1989 a 1990, navíc byl dvakrát ve finále, posledním českým vítězem byl v roce 1998 Petr Korda. V ženské dvouhře dvakrát dominovala Hana Mandlíková (1981 a 1987), finále hrály i Jana Novotná, Helena Suková a Renáta Tomanová.