Krátce před startem Australian Open se v Melbourne uskuteční ATP Cup, soutěž mužských tenisových týmů. Od 2. do 6. února uvidí diváci Eurosportu nejlepší hráče světa reprezentující své země. Na ATP Cupu startuje téměř kompletní nejlepší desítka světového žebříčku, jedinou výjimkou je Roger Federer. Hned úvodní den turnaje se představí čtyři nejvýše postavení hráči světa – Novak Djoković, Rafael Nadal, Dominic Thiem a Daniil Medveděv.
Pohár z loňského roku obhajuje Srbsko, v jehož barvách startuje světová jednička Novak Djoković, za Španělsko nastoupí Rafael Nadal. Oba tenisoví velikáni se loni střetli ve finále, bod pro Srbsko, které vyhrálo nad Španělskem 2:1, zaznamenal Djoković. Dominic Thiem povede rakouský tým, Daniil Medveděv ruský, nechybějí Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev, Matteo Berrettini, Diego Schwartzman atd.
Letošní ročník byl vzhledem ke zdravotní situaci v celém světě proti loňsku zkrácen a zúžen. Startuje 12 týmů rozdělených do čtyř skupin po třech: Srbsko, Španělsko, Rakousko, Rusko, Řecko, Německo, Argentina, Itálie, Japonsko, Francie, Kanada, Austrálie. Čtyři vítězové skupin postoupí do semifinále. Hraje se v Melbourne Parku, kde se od 8. února uskuteční odložený první grandslam roku Australian Open (Eurosport letos vysílá všechny 4 grandslamy).
Tenis
Vienna Open
24/10/2021 AT 17:05
ATP Cup vysílá Eurosport 2, startujeme 2. února v 7:30. Finále je na programu 6. února. Program ATP Cupu je dostupný i na Eurosport Playeru.
Další tenisový program Eurosportu:
Od 1. do 7. 2. Great Ocean Road Open (nasazená jednička David Goffin)
Od 1. do 7. 2. Murray River Open (nasazená jednička Stan Wawrinka)
Od 8. do 21. 2. Australian Open
Tenis
Indian Wells: Předposlední letošní turnaj Masters 1000
06/10/2021 AT 08:37
Tenis
Laver Cup – tři dny světového tenisu
22/09/2021 AT 11:18