Getty Images

Alexander Zverev jedničkou na Geneva Open

Alexander Zverev jedničkou na Geneva Open

The 20/05/2019 at 10:34

Největší antukový turnaj světa French Open se blíží, jako malou antukovou ochutnávku přináší Eurosport od 21. května 17. ročník tenisového turnaje Geneva Open.

Turnaj v Ženevě patří do kategorie ATP 250, hrát se bude v nejstarším a největším tenisovém klubu ve Švýcarsku Tennis Club de Genève v Parc des Eaux-Vives. První ročník se hrál v roce 1980, v minulosti vyhráli turnaj v Ženevě mj. Tomáš Šmíd a Marián Vajda, Björn Borg a dvakrát Mats Wilander. V současném formátu byl turnaj obnoven v roce 2015. Tehdy vyhrál Brazilec Thomaz Bellucci, v posledních třech letech dvakrát dominoval domácí Stan Wawrinka, 2016 po finálovém vítězství nad Marinem Čilićem a 2017 nad Mischou Zverevem. Loni se z vítězství překvapivě radoval Maďar Márton Fucsovics, který na cestě za titulem porazil i obhájce Wawrinku.

Hlavním tahákem letošního ročníku bude nepochybně nasazená jednička Alexander Zverev, světová pětka. A opět nechybí Stan Wawrinka jako nasazený hráč číslo dvě. V pavouku je i obhájce Fucsovics, tentokrát už mezi nasazenými hráči jako čtyřka.

Denní rozpis vysílání z Ženevy najdete vždy na našich webových stránkách. Vysílání z Geneva Open startuje 21. května od 16:00 na E2. Finále vysílá E2 ŽIVĚ v sobotu 25. května od 15:30 (komentuje Karel Janů).

Eurosport se – podobně jako v minulých letech – soustředí na rozsáhlé vysílání grandslamových turnajů. A již od pondělí 20. května vysílá kvalifikaci druhého grandslamu roku French Open. Poté nabídne Eurosport od neděle 26. května French Open.