Eurosport

126. ročník ATP Sydney ve znamení mladých pušek

The 05/01/2019 at 23:07Updated The 06/01/2019 at 20:19

V neděli 6. ledna odstartoval úvodními zápasy turnaj ATP v Sydney.

Stefanos Tsitsipas a Daniil Medveděv. Tenisová budoucnost míří na turnaj ATP v Sydney. Dohromady jim je 42 let, tj. v průměru 21. Na žebříčku ATP je Tsitsipas na 15. příčce, Medveděv je 16. Ještě mladší je domácí teenager Alex de Minaur, 31. na žebříčku ATP, který je společně s Denisem Shapovalovem zástupcem nejmladší tenisové generace v nejlepší světové stovce, žádní další teenageři v ní nejsou.

Za jedničkou Tsitsipasem a dvojkou Medveděvem jsou v Sydney nasazení Diego Schwartzman, Gilles Simon, Alex de Minaur, Lucas Pouille, Marton Fucsovics a Andreas Seppi.

V loňském roce sehráli v Sydney třísetové finále právě mladíci Daniil Medveděv a Alex de Minaur, ruský tenista vyhrál ve třech setech 1:6, 6:4, 7:5. V listině vítězů turnaje, který byl založen už v roce 1885, najdeme slavná jména – Roger Federer (2002), Lleyton Hewitt (4x), Pete Sampras, Yannick Noah, v dávnějších letech vyhrávali především Australané, mezi nimi i John Newcombe a Rod Laver.

Od roku 2000 se zápasy turnaje hrají v Sydney International Tennis Centre v Homebush, což je předměstí Sydney. Centrální kurt byl pojmenován po rodákovi ze Sydney Kenu Rosewallovi, vítězi 8 grandslamů, a má kapacitu 10 tisíc diváků.

Vysílání ze Sydney startuje 6. ledna od 2:00 na E1. Finále je na programu v sobotu 12. ledna od 9:00 na E1.