Český jezdec Ondřej Ježek v posledním podniku ve španělském Jerezu začal výborně, už kvalifikační superpole napovědělo, že letošní víkend v Andalusii Ježkovi „chutná“. Zajel si zde své maximum v podobě času 1:41,890 a na startu mu patřila 18. příčka. Závod musel být v prvním kole zastaven kvůli kolizi De Rosy a Badoviniho. Ondrův týmový kolega pád odskákal otřesem mozku a zlomenou klíční kosti. „Měl jsem velké štěstí, protože jsem jel bezprostředně za Ayrtonem. Naštěstí jsem se těsně vyhnul,“ popsal incident krátce Ondra. Po restartu se Ježek dlouho držel na dohled skupiny bojující o 6. místo. „První část závodu byla opravdu super, pak mě soupeři trochu poodjeli. Na závěr jsem mocně stahoval Andreozziho, ale bohužel mi to na útok už nevyšlo. Byl to velmi náročný závod, ale jsem velmi spokojený. Přeji Ayrtonovi brzké uzdravení, byl to hodně nepříjemný pád,“ doplnil brněnský závodník.
I druhý závod byl přerušen červenou vlajkou, tentokrát kvůli těžkému pádu Dominica Schmittera. „Byla pro mě trochu smůla, že závod přerušili. Jel jsem v té době na 14. místě,“ litoval Ježek, kterému poté už závod tolik nevyšel, přestože se po pár kolech usadil za Andreozzim na patnácté pozici. „Udělali jsme nepatrné úpravy v nastavení motorky, které měly pomoci gripu na zadním kole. Ztratili jsme tím však přilnavost na předku a to začalo být od půlky závodu problém. Snažil jsem se dostihnout Andreozziho a zároveň uhájit bodovanou příčku před Russem a Takahashim. Asi třikrát jsem dostal varování od předního kola a poté jsem už definitivně v první zatáčce skončil na zemi. Naštěstí se jednalo o velmi lehký pád, takže fyzicky jsem v pohodě“.
O titulu mistra světa se rozhodlo už v Magny-Cours, po němž měl Jonathan Rea nedostižný bodový náskok. Britský jezdec vyhrál světový šampionát superbiků potřetí za sebou a v Jerezu oslavil titul dalšími dvěma vítězstvími. V šampionátu tak má náskok už 143 bodů a je blízko překonání svého náskoku z roku 2015, kdy vyhrál před Chazem Daviesem o 132 bodů. O druhé místo v šampionátu budou v Kataru svádět velký boj Tom Sykes a Chaz Davies, kteří mají stejný počet bodů.
Superbike
Konečně! MS superbiků startuje 22. května
20/05/2021 AT 09:16
Ondřej Ježek pošesté v sezoně dosáhl na bodované umístění, v pořadí MS je na 23. místě s 18 body. O něco lépe si vede jeho týmový kolega Ayrton Badovini, který je na 20. místě s 26 body.
Vysílání MS superbiků z Kataru odstartuje v pátek 3. 11. superpole v 16:30 na Eurosportu 1. Oba závody také vysílá E1, v pátek i v sobotu od 19:00. Závody komentuje tradiční dvojice Béla En a David Vopařil.
Superbike
MS superbiků startuje 29. února
23/02/2020 AT 18:42
Superbike
Předposlední podnik MS superbiků v Argentině
11/10/2019 AT 09:47