Getty Images

O víkendu MS superbiků v Assenu

The 10/04/2019 at 13:39Updated The 10/04/2019 at 13:42

Nizozemský TT Circuit Assen bude 13. a 14. dubna dějištěm dalších závodů Mistrovství světa superbiků.

Předcházející podniky MS v Austrálii, Thajsku a Španělsku nabídly stejnou podívanou. Zkušený Španěl Álvaro Bautista vyhrál všech 9 jízd a vždy za ním na druhé pozici skončil v posledních čtyřech letech suverénní Jonathan Rea. Od loňského závodu v Laguna Seca 23. června vyhrál Jonathan Rea 11 závodů šampionátu v řadě, Álvaro Bautista může tento jeho výkon překonat už v Assenu. V celkovém pořadí šampionátu ztrácí mistr světa už 39 bodů.

Říká se, že MS se rozjíždí naplno až prvním evropským závodem. V letošním roce ale trať v Aragónu nepřinesla žádné překvapení a změny, Álvaro Bautista opět dokázal, že zatím na své Ducati nemá konkurenci. O jeho souhře s motocyklem svědčí i to, že jeho kolega Chaz Davies na stejné motorce zdaleka nestačí a je v pořadí MS až sedmý.

Přenosy z Nizozemska odstartuje Superpole v sobotu 13. dubna v 11:00 na programu E2. První závod poté vysílá E1 od 14:00. V neděli 7. dubna od 11:00 Superpole Race, od 14:00 poslední třetí závod, oba na E2. Závody superbiků tradičně komentují Béla En a David Vopařil.