Jonathan Rea se stal loni popáté v řadě mistrem světa. Ovšem rozhodně to nebyl nudný ročník. Komentátor Béla En nepochybuje o tom, že světový titul je ve správných rukách:
„Jonathan Rea si svůj pátý titul mistra světa zasloužil. Přestože to v úvodních měsících šampionátu pro něj vypadalo až beznadějně, vždyť Álvaro Bautista vyhrál 11 závodů za sebou, ukázalo se, že dokáže být nejen strašně rychlý, ale i mentálně silný, nic ho nezlomilo. Když nevyhrával, dokázal minimalizovat ztráty, a především nedělal v dalším průběhu mistrovství světa zásadní chyby jako Španěl. Ukázalo se, jak obtížné je vyhrát celý šampionát proti takovému soupeři, jako je Jonathan Rea. Álvaro Bautista měl skvělou Ducati, sedla mu, ale po prvních chybách znervózněl, přišly další, nepomohlo mu ani to, že nemá ze superbiků takové zkušenosti jako Jonathan Rea.“
Álvaro Bautista měl sice skvělou Ducati, ale do nové sezony ho zlákal tovární tým Hondy – Honda Racing. To je asi nejpodstatnější změna před startem MS, která zamotá předpovědi, zda bude Jonathan Rea opět mistrem světa. V Ducati nahradí Bautistu Scott Redding, bývalý pilot MotoGP a loňský vítěz šampionátu britských superbiků (British Superbike Championship).
Superbike
Konečně! MS superbiků startuje 22. května
20/05/2021 AT 09:16
Letošní MS bude mít 13 podniků (vždy rozdělených do dvou dnů), začíná se 29. února v Austrálii, dále se pojede v Kataru, Španělsku (Jerez), Nizozemsku, Itálii (Imola), opět ve Španělsku (Aragón), v Itálii (Misano), Velké Británii, Německu, Portugalsku, potřetí ve Španělsku (Barcelona-Catalunya), Francii a Argentině.
Program MS superbiků 2020:
29. 2. Austrálie, Phillip Island Grand Prix Circuit
14. 3. Katar, Losail International Circuit
28. 3. Španělsko, Circuito de Jerez
18. 4. Nizozemsko, TT Circuit Assen
9. 5. Itálie, Autodromo Enzo e Dino Ferrari
23. 5. Španělsko, Motorland Aragón
13. 6. Itálie, Misano World Circuit Marco Simoncelli
4. 7. Velká Británie, Donington Park
1. 8. Německo, Motorsport Arena Oschersleben
5. 9. Portugalsko, Algarve International Circuit
26. 9. Francie, Circuit de Nevers Magny-Cours
10. 10. Argentina, Circuito San Juan Villicum
Start MS se blíží, už 29. února uvidíme nejlepší závodníky superbiků v Austrálii na Phillip Island Grand Prix Circuit. V zemi, která dala motocyklovému světu takové jezdce jako Michael Doohan, Casey Stoner, Troy Bayliss, Wayne Gardner, Troy Corser. Eurosport přeje všem motoristickým fanouškům příjemnou zábavu.
Superbike
Předposlední podnik MS superbiků v Argentině
11/10/2019 AT 09:47
Superbike
Jonathan Rea se už v Magny-Cours může radovat z titulu
23/09/2019 AT 10:12