O titulu mistra světa je rozhodnuto, stejně jako loni bylo jasno už koncem září v Magny-Cours, po němž má Jonathan Rea opět nedostižný bodový náskok. Britský jezdec vyhrál světový šampionát superbiků počtvrté za sebou. Od závodů na Laguna Seca koncem června je neporažen, vyhrál už osm jízd za sebou.
Za své výkony obdržel Jonathan Rea již loni Řád britského impéria (The Most Excellent Order of the British Empire). V MS superbiků vyhrál 68 závodů, nejvíce v loňské sezoně – 16, a má chuť svůj loňský výkon překonat, letos je čtyři jízdy před koncem na čísle 14. Pro srovnání – pouze tři piloti Marco Melandri, Chaz Davies a Michael van der Mark dokázali letos vyhrát alespoň dva závody.
Letošní ročník MS superbiků je nepochybně originální pro české motoristické fanoušky, vždyť v týmu Guandalini Racing nastupuje již třetí český závodník. Poté, co tým ukončil spolupráci s Ondřejem Ježkem a v Laguna Seca Raceway jel bývalý šampion Red Bull Rookies Cupu Karel Hanika, šéf Guandalini Racing se domluvil se zkušeným Jakubem Smržem. 35letý závodník ale v Portugalsku a ve Francii nebodoval a zatím žádnou ze čtyř jízda nedokončil. Omezovalo ho i zranění, krátce před Portugalskem byl na operaci, během níž mu vyndali po třech měsících dráty z ramene. Jeho hlavním úkolem je, aby motorka fungovala lépe a lépe a vytvořil se základ, na němž se bude dát v příštím roce dále stavět.
Superbike
Konečně! MS superbiků startuje 22. května
20/05/2021 AT 09:16
Zajímavostí víkendu bude nepochybně nový okruh kalendáře Circuito San Juan Villicum, který závodní víkend superbiků slavnostně otevírá (stavěl se od roku 2016). Okruh leží severně od města San Juan na západě Argentiny v nadmořské výšce 2000 metrů (nejvýše položený okruh v kalendáři MS superbiků) a má délku 4,2 km.
Organizátoři mistrovství světa před argentinskými závody oznámili horkou novinku pro světový šampionát 2019. O závodních víkendech se rozroste počet závodů a pojedou se vždy tři. Kromě tradičních dvou závodů se navíc v neděli dopoledne pojede kratší tzv. sprint race.
Pořadí MS:
1. Jonathan Rea (Velká Británie) 470 bodů
2. Chaz Davies (Velká Británie) 335
3. Michael van der Mark (Nizozemsko) 309
4. Tom Sykes (Velká Británie) 273
5. Marco Melandri (Itálie) 250
23. Karel Hanika (ČR) 5
26. Ondřej Ježek (ČR) 2
Závody z Argentiny vysílá Eurosport 1 13. a 14. října. V sobotu nejprve superpole od 18:30, poté první závod ŽIVĚ od 21:00, v neděli ve stejný čas druhý závod. Tradičně komentují Béla En a David Vopařil.
Superbike
MS superbiků startuje 29. února
23/02/2020 AT 18:42
Superbike
Předposlední podnik MS superbiků v Argentině
11/10/2019 AT 09:47