Český jezdec Ondřej Ježek v posledním podniku ve Francii nenavázal na nejlepší výsledek sezóny – 11. místo – z Portugalska. Druhá jízda ve francouzském Magny-Cours se jela v mírném dešti. Jezdci však nepřezouvali a odjeli celý závod na suchých pneumatikách. Tento risk se vymstil například Eugene Lavertymu, novopečenému mistrovi světa Jonathanu Reovi, ale také Ježkovi. „Po startu jsem se pohyboval v solidní skupině, která nakonec bojovala o 8. místo. Bohužel, již na konci druhého kola mi ve vysoké rychlosti ve sjezdu před cílem ujelo přední kolo. Nespadl jsem, ale nasměrovalo mě to přímo na betonovou zeď. V mokré trávě se mi nějakým způsobem podařilo zachránit od nejhoršího, projel jsem těsně kolem zdi a spadl až dále v kačírku. Motorku jsem zvedl a pokračoval v závodě. Vzhledem k bezvýchodné situaci a velmi nebezpečným podmínkám jsem to odjel v hodně poklidném tempu a pouze jsem čekal na případné výpadky soupeřů,“ popsal nebezpečnou situaci Ondra Ježek.
Výpadků příliš mnoho nebylo, a tak v cíli obsadil Ondra 18. pozici. „Jsem velmi zklamaný, protože Magny-Cours bývá moje silná trať. Už v ranním warm-upu to nevypadalo špatně, když jsem skončil 15. Věřím, že se mi ještě nějaké solidní umístění letos podaří zajet,“ dodal Ježek.
Přestože v Andalusii momentálně prší, předpověď na víkend hlásí slunečné počasí s teplotami až k 28 °C. V Jerezu tým Grillini Racing testoval. Byl to však test na konci loňského listopadu, na vodě, a Ondřej Ježek v té době sedlal ještě starý model Kawasaki. „Nemyslím si, že by nám tento test do nadcházejícího závodu nějak výrazně pomohl. Tenkrát to bylo bráno spíše jako první svezení, které bylo fajn, ale podmínky i stroj byly hodně odlišné od stavu, který bude tento víkend. Nicméně jsem přijel do Jerezu natěšený předvést maximální výkon. Uvidíme, jak nám to půjde. Přál bych si navázat na Portimao a přivézt opět nějaké body,“ podotýká před dvanáctým podnikem sezóny brněnský závodník.
Superbike
Konečně! MS superbiků startuje 22. května
20/05/2021 AT 09:16
O titulu mistra světa rozhodl první závod v Magny-Cours, po němž má Jonathan Rea nedostižný bodový náskok. Britský jezdec vyhrál světový šampionát superbiků potřetí za sebou a není vyloučeno, že překoná i svůj náskok z roku 2015, kdy vyhrál před druhým Chazem Daviesem o 132 bodů. O druhé místo v šampionátu budou svádět velký boj Tom Sykes a Chaz Davies, mezi nimiž je rozdíl pouhých 9 bodů. Ve startovní listině dojde také k několika změnám. Do seriálu se vrátí mistr světa z roku 2014 Sylvain Guintoli, který nahradí zraněného Randyho Krummenachera v týmu Puccetti Kawasaki. Na roštu také letos poprvé uvidíme stroj Suzuki, který v týmu HPC Racing bude sedlat Švýcar Dominic Schmitter.
Šampionátu nadále dominují jezdci z Velké Británie, kteří vyhráli 21 z 22 jízd. Jediným, kdo dokázal alespoň v jediné jízdě britské suverény porazit, je Ital Marco Melandri, který je celkově čtvrtý. Ondřej Ježek na body ve Francii nedosáhl, v pořadí MS je nadále na 22. místě se 17 body. O něco lépe si vede jeho týmový kolega Ayrton Badovini, který je na 20. místě s 26 body.
Letošní MS má 13 podniků (vždy po dvou závodech), po Španělsku se jedou závěrečné závody v Kataru začátkem listopadu. Eurosport vysílá kompletní program MS.
Vysílání MS superbiků z Jerezu odstartuje v sobotu 21. 10. superpole v 10:30 na Eurosportu 1. Oba závody také vysílá E1, v sobotu i v neděli od 13:00. Závody komentuje tradiční dvojice Béla En a David Vopařil.