Getty Images

MS superbiků pokračuje v Aragónu

The 02/04/2019 at 12:22Updated The 07/04/2019 at 20:31

Na španělském okruhu Mororland Aragón pokračuje o víkendu 32. ročník Mistrovství světa superbiků.

Zkušený Španěl Álvaro Bautista vyhrál všech šest jízd úvodních dvou podniků MS superbiků v Austrálii a Thajsku. V posledních čtyřech letech suverénní Jonathan Rea má tedy v letošním ročníku zatím rychlejšího a úspěšnějšího soupeře. Ve všech šesti závodech za ním skončil na druhém místě, v celkovém pořadí šampionátu tak mistr světa ztrácí 26 bodů.

Komentátor Béla En:

„Šampionát má před sebou první evropské závody, říká se, že až nyní se rozjíždí naplno. Álvaro Bautista samozřejmě trať v Aragónu dokonale zná, zatím je na své Ducati, což je revoluční stroj, který hodně vychází z MotoGP motorky, suverénní. Chaz Davies bývá v Aragónu úspěšný, naposledy loni tam jeden závod vyhrál, ale stejná motorka, jakou má Álvaro Bautista, mu tolik nesedí.“

Přenosy ze Španělska odstartuje Superpole v sobotu 6. dubna v 11:00 na programu E2. Také další program vysílá E2, od 14:00 první závod a v neděli 7. dubna od 11:00 Superpole Race. Poslední třetí závod nabídne divákům E1 pouze ze záznamu od 20:00. Závody superbiků tradičně komentuje Béla En.