Getty Images

MS superbiků pokračuje o víkendu v Thajsku

MS superbiků pokračuje o víkendu v Thajsku

The 10/03/2019 at 12:53Updated The 18/03/2019 at 11:35

Zkušený Španěl Álvaro Bautista vyhrál všechny tři jízdy prvního podniku MS superbiků na krásné trati Phillip Island Grand Prix Circuit v Austrálii. Po startu 32. ročníku Mistrovství světa superbiků se tak nabízí otázka – najde v posledních čtyřech letech suverénní Jonathan Rea rovnocenného či dokonce lepšího soupeře?

Ani v loňském roce se v Austrálii na úvod sezony nepředstavil Jonathan Rea v nejlepším světle, obě jízdy vyhrál Marco Melandri. A jak šla poté sezóna, dobře víme, Rea měl v tabulce na pátého Melandriho náskok 248 bodů.

„Uvidíme, co nová Ducati, což je až revoluční stroj, který hodně vychází z MotoGP motorky, jak si na ní povede Álvaro Bautista, který přišel právě z MotoGP,“ upozorňoval komentátor Béla En před startem MS. „Álvaro Bautista byl suverénní, všichni nyní řeší, co bude dále. S novou motorkou si Španěl skvěle rozumí, všechny soupeře včetně mistra světa deklasoval. Ale okruh Phillip Island mu hodně sedí, naopak thajský není jeho právě oblíbeným,“ dodává zkušený komentátor.

Výrazná změna v harmonogramu víkendu se ukázala jako pozitivní. Béla En: „Jely se poprvé tři závody místo dvou. Když tuto změnu organizátoři oznámili, objevilo se mnoho dotazů, proč navíc jeden závod, co nového přinese. A tento sprint přinesl – zpestření. Odstupy mezi závodníky byly daleko menší, zatímco v klasických závodech měl Bautista navrch více než 10 sekund, v tomto vyhrál o jedinou sekundu, bylo to dramatičtější. Máme se na co těšit.“

Přenosy z Thajska startují v sobotu 16. března v 7:00, na programu je Superpole, první závod od 10:00. V neděli 17. března nejprve Superpole Race v 7:00 a závěrečný závod víkendu od 10:00. Vše na programu E2. MS superbiků tradičně komentují Béla En a David Vopařil.

Program MS superbiků 2019:
23. 2. Austrálie, Phillip Island Grand Prix Circuit
16. 3. Thajsko, Chang International Circuit
6. 4. Španělsko, Motorland Aragón
13. 4. Nizozemsko, TT Circuit Assen
11. 5. Itálie, Autodromo Enzo e Dino Ferrari
8. 6. Španělsko, Circuito de Jerez
22. 6. Itálie, Misano World Circuit Marco Simoncelli
6. 7. Velká Británie, Donington Park
13. 7. USA, Mazda Raceway Laguna Seca
7. 9. Portugalsko, Algarve International Circuit
28. 9. Francie, Circuit de Nevers Magny-Cours
12. 10. Argentina, Villicum Circuit
25. 10. Katar, Losail International Circuit