Pro české motoristické fanoušky se podstatná změna udála v minulých závodech na jedné z nejslavnějších tratí v itineráři MS – Laguna Seca Raceway. V sedle Yamahy týmu Guandalini Racing totiž nestartoval Ondřej Ježek, ale bývalý šampion Red Bull Rookies Cupu jezdec kategorie Moto3 Karel Hanika. S Ondřejem Ježkem se šéf Guandalini Racing rozešel pro jeho údajná nevhodná prohlášení na adresu týmu.
A Karel Hanika v Laguna Seca Raceway překvapil. Hned při svém prvním startu v seriálu MS bodoval za 13. místo a ve druhém závodě byl jen o jedinou pozici horší a připsal si další body. Po premiéře v USA má na svém kontě již pět bodů, více než vybojoval Ondřej Ježek v předcházejících závodech.
Na svém facebookovém profilu 22letý brněnský závodník popsal své pocity z USA: „Ahoj všichni, tak mám za sebou víkend v Laguně a vezu domů 5 bodů. Upřímně jsem před víkendem nečekal, že by to mohlo takhle dopadnout. Dneska z toho bylo 14. místo, ale jsem za něj víc rád než za včerejší třináctku. Už ráno ve warm-upu jsem se cítil dobře a zajel jsem rychleji než v superpole. Do závodu jsem měl lepší start a během prvních dvou kol jsem předjel asi 4 piloty. Několik kol jsem jel před Mercadem, Bazem, Ramosem, Hernandezem. Pak mi trochu delší dobu trvalo, než jsem se dostal před Jacobsena, protože je dobrý na brzdy a na rovině má trochu lepší rychlost. Tím jsem ztratil kontakt s Mercadem což mě trochu štve. Posledních 5 kol už jsem nebyl tak silný, jelikož jsem na to ze začátku dost tlačil, ale celkově to hodnotím pozitivně. Ztráta na top10 byla kolem 8 vteřin, a racetime jsem zrychlil oproti včerejšku o 9 vteřin. Tým mi dal k dispozici vždy funkční motorku, nastavení jsme během víkendu vylepšili a šli jsme správným směrem. Do budoucna je určitě prostor pro zlepšení, musím začít u sebe – trochu zlepšit techniku jízdy a být rychlejší s jetými pneu – motorka má potenciál být do budoucna také lepší.“
Superbike
Konečně! MS superbiků startuje 22. května
20/05/2021 AT 09:16
Talentovaného českého závodníka na okruhu v Misanu neuvidíme. Karel Hanika měl totiž v tréninkové jízdě pád a zlomil si levou klíční kost. V Brně byl operován, datum jeho návratu není daleko, ale Misano nestihne. Šampionát má poté dva měsíce přestávku před závěrečnou čtveřicí podniků v Portugalsku, Francii, Argentině a Kataru.
Další program MS superbiků 2018:
Portugalsko 15.–16. září
Francie 29.–30. září
Argentina 13.–14. října
Katar 26.–27. října
Pořadí MS:
1. Jonathan Rea (Velká Británie) 320 bodů
2. Chaz Davies (Velká Británie) 245
3. Michael van der Mark (Nizozemsko) 215
4. Tom Sykes (Velká Británie) 196
5. Alex Lowes (Velká Británie) 183
22. Karel Hanika (ČR) 5
25. Ondřej Ježek (ČR) 2
Závody v Misanu vysílá Eurosport 2 7. a 8. července. V sobotu první závod od 12:45, v neděli druhý ze záznamu od 15:00. Tradičně komentují Béla En a David Vopařil.
Superbike
MS superbiků startuje 29. února
23/02/2020 AT 18:42
Superbike
Předposlední podnik MS superbiků v Argentině
11/10/2019 AT 09:47