Jonathan Rea se stal loni pošesté v řadě mistrem světa. Ovšem rozhodně to nebyl nudný ročník. Jednotlivé závody dokázali kromě mistra světa vyhrát Scott Redding, Michael van der Mark, Michael Ruben Rinaldi, Alex Lowes, Chaz Davies a Toprak Razgatlıoğlu. Naposledy v roce 2016 bylo tak vyrovnané pořadí, Jonathan Rea měl v tabulce šampionátu na druhého Scotta Reddinga náskok „pouze“ 55 bodů.
Komentátor Béla En nepochybuje o tom, že světový titul je opět ve správných rukách:
Nepochybně, rozhoduje, že Jonathan Rea je nesmírně komplexní a zkušený jezdec. Přestože v minulém roce neměl úplně nejlepší motorku, byl schopen v každém závodě získat maximum v tu chvíli možných bodů, což v součtu znamenalo další titul mistra světa. Znovu se potvrdilo, jak obtížné je vyhrát celý šampionát právě proti takovému soupeři, jako je Jonathan Rea. Bude to platit i pro letošní ročník MS, zvláště, když uvážíme, že Kawasaki jde do sezony s hodně vylepšeným strojem. Vždyť na něm Jonathan Rea nedávno vyhrál test, jehož se zúčastnily i speciály MotoGP. Jonathan Rea je před sezonou opět jednoznačně největším adeptem na světové prvenství. Již sedmé.
Superbike
MS superbiků startuje 29. února
23/02/2020 AT 18:42
A soupeři? Kdo bude nejvážnějším vyzývatelem JR?
Určitě Scott Redding, který pojede druhou sezonu, loni se už dokonale rozkoukal a zkušeností může využít k ještě lepším výkonům. Posiluje BMW, mají konkurenceschopný stroj, přišel Michael van der Mark, s Tomem Sykesem budou silnou dvojkou. Nevynechejme Yamahu, na které v testech skvěle jezdil Garrett Gerloff, šance má i Toprak Razgatlıoğlu, pokud se ovšem dokáže lépe koncentrovat a udržet špičkovou výkonnost po celou sezonu. Další jezdci se zkušenostmi z MotoGP Jonas Folger a Tito Rabat pojedou první plnou sezonu v superbicích, navíc na netovárních motorkách, takže pro ně bude obtížné útočit na titul, ale o stupně vítězů se rvát mohou. A pak je tu Honda s Álvarem Bautistou, který předloni málem Reovi titul vzal.
Na co se nejvíce těšíš?
Na závodění… Vždyť sezona začíná tak pozdě. Na vyrovnané závody a řadu špičkových jezdců. A nezapomeňme na supersporty, také tam nás čeká zajímavá sezona opět se dvěma závody během víkendu.
Kalendář MS 2021 má 13 podniků (vždy rozdělených do dvou dnů), začíná se 22. května ve Španělsku. Deset jich bude v Evropě, z nich se třikrát pojede ve Španělsku, vždy na jiném okruhu. Velkou událostí pro motorismus v ČR budou srpnové závody na Autodromu Most, kde se představí i čeští závodníci. Dvě závěrečné akce jsou naplánovány v Argentině a Indonésii.
Program MS superbiků 2021:
22. 5. Španělsko, Motorland Aragón
29. 5. Portugalsko, Circuito do Estoril
12. 6. Itálie, Misano World Circuit Marco Simoncelli
3. 7. Velká Británie, Donington Park
24. 7. Nizozemsko, TT Circuit Assen
7. 8. Česká republika, Autodrom Most
21. 8. Španělsko, Circuito de Navarra
4. 9. Francie, Circuit de Nevers Magny-Cours
18. 9. Španělsko, Circuito de Barcelona-Catalunya
25. 9. Španělsko, Circuito de Jerez
2. 10. Portugalsko, Algarve International Circuit
16. 10. Argentina, Circuito San Juan Villicum
13. 11. Indonésie, Mandalika International Street Circuit
Start MS se konečně přiblížil, už 22. května uvidíme nejlepší závodníky superbiků v akci. Eurosport přeje všem motoristickým fanouškům příjemnou zábavu.
Superbike
Předposlední podnik MS superbiků v Argentině
11/10/2019 AT 09:47
Superbike
Jonathan Rea se už v Magny-Cours může radovat z titulu
23/09/2019 AT 10:12