Pro českého fanouška se o následujícím víkendu chystá zajímavá podívaná. Kromě permanentního účastníka Ježka se na startovním roštu ukáže i druhý Čech. Jakub Smrž, bývalý elitní závodník MS Superbike a dnes účastník britského mistrovství Superbiků, nahradí v týmu Guandalini Racing italského závodníka Riccarda Russa.
„Bude pro mě velkou ctí stát na roštu s Kubou Smržem. Kuba má za sebou skvělé výsledky v MS v letech 2007-2012 a jsem přesvědčený, že tomu bude tak i nyní v Laguně, i když tu stejně jako já pojede poprvé. Já jsem na závod ohromně natěšený. Závodit v Laguně byl vždy můj sen a teď se mi konečně splní. Bude to rozhodně těžký závod, protože na trati si podle všeho není kde odpočinout. Zejména se těším na „vývrtku“ Corkscrew. Do USA jsem vyrazil už minulý týden, abych se srovnal s časem a přitom i trochu procestoval Kalifornii. Jsem ve státech poprvé, tak by byla škoda sem jet jen na otočku. Nyní se cítím odpočatý a nachystaný podat maximální výkon,“ říká před závodem Ondra Ježek.
Ondřej Ježek dosáhl v posledním závodě v italském Misanu na zatím nejlepší letošní umístění, když dojel na 12. místě za svým týmovým kolegou Badovinim.
Superbike
Konečně! MS superbiků startuje 22. května
20/05/2021 AT 09:16
Docela nám šla karta, s technikou jsme se sice neposunuli, nicméně jsme s Ayrtonem neudělali žádné chyby a získali cenné body. Trochu mne mrzí, že jsem nedojel ještě lépe. Celý závod jsem na svého kolegu dotíral a měl na to ho předjet“ hodnotil Ondra, který je jediným českým zastoupením v MS superbiků a startuje v barvách italské stáje Grillini. Zopakuje svůj výsledek v Kalifornii?
Šampionátu dominují podobně jako v loňském roce jezdci z Velké Británie, jejichž vítěznou sérii utnul až v posledním čtrnáctém závodě v Itálii domácí Marco Melandri. Osmkrát se z vítězství radoval obhájce titulu Jonathan Rea, třikrát jeho krajan Chaz Davies. Jonathan Rea také vévodí celkovému pořadí, nasbíral již 296 bodů, s odstupem je druhý Davies s 246 body. Ondřej Ježek dosáhl na body čtyřikrát, z toho třikrát v posledních třech závodech, a je na 22. místě v celkovém pořadí s 12 body.
Letošní MS má 13 podniků (vždy po dvou závodech), začalo se již 25. února v Austrálii, po USA se ještě pojedou závody v Německu, Portugalsku, Francii, podruhé ve Španělsku (Jerez), závěr je v Kataru začátkem listopadu.
Eurosport vysílá oba závody ŽIVĚ na programu E1. V sobotu 8. července od 23:00 první závod, v neděli 9. července ve stejný čas i druhý. Komentují Béla En a David Vopařil.
Superbike
MS superbiků startuje 29. února
23/02/2020 AT 18:42
Superbike
Předposlední podnik MS superbiků v Argentině
11/10/2019 AT 09:47