Do Asie odjíždí Ondřej Ježek s cílem vylepšit svoji pozici z úvodního závodu v Austrálii a zrychlit závodní tempo. Po týdenním odpočinku a aklimatizaci na Bali se český závodník přesouvá do Buriramu na okruh Chang International Circuit. S okruhem v severní části Thajska má zkušenost již z loňského roku, kdy závodil v mistrovství světa supersportů a skončil na slušném 10. místě. „Místní trať mi loni docela sedla. Není úplně složitá na naučení, ale má několik zrádných míst, kde asfalt velmi klouže. Například druhá zatáčka se loni nedala jet vůbec vnitřní stopou, kluzné místo se muselo křižovat s narovnanou motorkou, jinak by člověk skončil na zemi,“ poukazuje Ondra na určité nedostatky jinak moderního okruhu.
Svůj debut v MS superbiků před dvěma týdny na Phillip Islandu zakončil 18. resp. 17. místem v závodních jízdách, s čímž nebyl úplně spokojený. „Svoji premiéru nepovažuji za nijak tragickou, zejména v trénincích a kvalifikacích jsem překonal svá očekávání. Nicméně závody neprobíhaly tak, jak bych si přál. Měl jsem velké problémy zejména se udržet se soupeři na rovině a ve výjezdech, kde byla motorka hodně divoká. Doufám, že v Thajsku budeme mít lépe nastavenou motorku a přiblížím se více bojům o body,“ dodává před závodním víkendem Ježek.
A jak vypadá MS po první podniku v Austrálii – jako loni na konci minulého šampionátu, v čele Jonathan Rea, na stupních vítězů stejná jména, tedy ještě Davies a Sykes.
Superbike
Konečně! MS superbiků startuje 22. května
20/05/2021 AT 09:16
Pořadí MS:
Jonathan Rea (Velká Británie) 50 bodů
Chaz Davies (Velká Británie) 40
Tom Sykes (Velká Británie) 26
Alex Lowes (Velká Británie) 26
Javier Forés (Španělsko) 21
Leon Camier (Velká Británie) 19
Marco Melandri (Itálie) 16
Michael van der Mark (Nizozemsko) 16
Eugene Laverty (Irsko) 14
Jordi Torres (Španělsko) 9
Eurosport bude vysílat závody z Thajska ŽIVĚ, začínáme v sobotu 11. března od 07:30 superpole, poté v 10:00 první závod, v neděli v 10:00 druhý závod. Vše na programu E1. Závody superbiků tradičně komentují Béla En a David Vopařil.
Superbike
MS superbiků startuje 29. února
23/02/2020 AT 18:42
Superbike
Předposlední podnik MS superbiků v Argentině
11/10/2019 AT 09:47