Loni se v belgickém Lutychu radovali Evropané, v německém finále zdolal Dimitrij Ovtcharov Tima Bolla, který ve čtvrtfinále a v semifinále překonal dva Číňany – mistra světa Ma Lunga a Lin Kao-jüana.
Letošní světový pohár se koná v Paříži, na startu budou tradičně zástupci všech kontinentů, celkem 20 reprezentantů. Na loňské německé vítězství vzpomíná i komentátor Radek Barkman: „Ani v letošním roce by Číňané nemuseli vyhrát, jejich soupeři z celého světa s nimi více a více dokáží držet krok. Čínští hráči jsou sice opět favority, ale dívejme se i na další, vždyť v loňském roce je Němci dokázali porazit.“
Evropu budou reprezentovat nejlepší tři z letošního Europe Top 16 Cupu – zkušená německá dvojice Dimitrij Ovtcharov a Timo Boll, doplní je Dán Jonathan Groth. Z Asijského poháru se kvalifikovali světová jednička Fan Čen-tung, jeho krajan Lin Kao-jüan a Lee Sangsu z Koreje. Mezi účastníky jsou i dva Japonci z nejlepší desítky světového žebříčku Tomokazu Harimoto a Koki Niwa, dále Wong Čchun-tching z Hongkongu a Francouz Simon Gauzy jako zástupce pořádající země. Na soupisce SP chybějí pouze dva hráči nejlepší světové desítky – mistr světa Ma Lung a Sü Sin, oba z Číny. Jižní Ameriku reprezentuje světová jedenáctka Brazilec Hugo Calderano, Afriku Quadri Aruna z Nigérie, 21. na světovém žebříčku.
Stolní Tenis
ME družstev ve Francii
30/08/2019 AT 08:41
Závěrečné zápasy SP v Paříži vysílají E1 a E2 v sobotu 20. a v neděli 21. října. Začínáme čtvrtfinálovými duely v sobotu v 10:00. Zápasy SP komentuje Radek Barkman.
Světový žebříček mužů:
1. Fan Čen-tung, Čína (v anglickém přepisu Fan Zhendong)
2. Sü Sin, Čína (Xu Xin)
3. Timo Boll, Německo
4. Dimitrij Ovtcharov, Německo
5. Lin Kao-jüan, Čína (Lyn Gaoyuan)
6. Ma Lung, Čína (Ma Long)
7. Lee Sangsu, Korea
8. Tomokazu Harimoto, Japonsko
9. Wong Čchun-tching, Hongkong
10. Koki Niwa, Japonsko
Vítězové SP v minulých pěti letech (před loňským vítězstvím Ovtcharova se sedmkrát v řadě radovali Číňané, z toho 5x se hrálo čínské finále):
2013 – Sü Sin
2014 – Čang Ťi-kche (Zhang Jike)
2015 – Ma Lung
2016 – Fan Čen-tung
2017 – Dimitrij Ovtcharov
Stolní Tenis
ITTF World Tour Grand Finals
12/12/2018 AT 17:41
Stolní Tenis
Eurosport vysílá ME ve stolním tenisu
16/09/2018 AT 19:55