Na předcházejícím MS před dvěma lety v rakouském Kreischbergu byla v paralelním obřím slalomu Ester Ledecká nejrychlejší v kvalifikaci, ale ve čtvrtfinále podlehla Švýcarce Julii Zoggové. V paralelním slalomu byla v kvalifikaci rychlejší Ruska Alena Zavarzinová, ale ve vyřazovací fázi již Ester Ledeckou žádná soupeřka nezastavila. Po titulech z MS juniorů tak slavila první triumf mezi dospělými.
Začátkem března v posledním závodě SP v tureckém Kayseri Ester Ledecká paralelní obřák vyhrála před Japonkou Tomokou Takeuchiovou a byl to její druhý vítězný obří slalom v sezoně SP. Na svých webových stránkách česká reprezentantka oznámila, že se po závodě v Kayseri věnovala tréninku a její příprava se odehrála podle plánu: „Cítím se opravdu dobře, musím to zaklepat. Líbí se mi to zde, tréninky se odehrávají podle očekávání. Kopec se mi líbí. Má příjemný sklon, k cíli to trochu padá a jsou tam dvě tři nerovnosti, takové hupy. Už se moc těším.“ Výkony české snowboardistky, která příští týden oslaví 22. narozeniny, budou ve Španělsku sledovat i její rodiče. Už o víkendu ji navíc čeká další důležitý závod – v německém Winterbergu se pokusí obhájit velký křišťálový glóbus SP. V celkovém pořadí ztrácí na vedoucí Alenu Zavarzinovou pouze 80 bodů.
Na MS má řadu velkých soupeřek, k favoritkám boje o titul v obřím slalomu patří i obhájkyně Rakušanka Claudia Rieglerová, olympijská vítězka Švýcarka Patrizia Kummerová, vedoucí žena SP Ruska Alena Zavarzinová, Japonka Tomoka Takeuchiová a Rakušanka Ina Meschiková.
Snowboard
Big Air: Světový pohár pokračuje na největší rampě v Itálii
29/10/2018 AT 17:07
Ester Ledecká má proti soupeřkám jednu malou výhodu. Poprvé v životě pojede na trati, kterou připravil její italský trenér Erich Pramsohler. A jak to vidí česká favoritka? „Nevím, jestli je to dobré, nebo špatné znamení. Snad dobré.“
Úterní program odstartuje kvalifikací obřího slalomu v 9:00, o den později ve stejný čas odstartuje i kvalifikace slalomu. Oba závodní dny ŽIVĚ vysílá Eurosport 1. Komentují Michal Petrgál a Ivan Petr.
Snowboard
Eva Samková v sobotu o křišťálový glóbus
22/03/2017 AT 13:39
Snowboard
Eva Samková v neděli o titul světové šampionky
10/03/2017 AT 23:49