Za triumf ve všech čtyřech turnajích byla vítěznému hráči slíbena odměna milion liber. Ta ale vyplacena nebude, protože první turnaj English Open vyhrál Wenbo Liang (ve finále nad Juddem Trumpem), druhý Northern Ireland Open Mark King (ve finále nad Barrym Hawkinsem) a třetí Scottish Open Marco Fu (ve finále nad domácím Johnem Higginsem). Každopádně „slušná“ je i částka 70 000 liber za vítězství v jakémkoli ze čtyř turnajů.
O tom, jak náročné by bylo vyhrát všechny turnaje a inkasovat slíbenou gigantickou odměnu, hovořil veterán John Higgins: „Vyhrát všechny čtyři turnaje bude strašně náročné, mohl bych to přirovnat k vítězství ve všech čtyřech tenisových grandslamových turnajích v roce.“
Obhájcem trofeje je Ronnie O´Sullivan, který loni přehrál ve finále Neila Robertsona 9:5. Na startu je 128 hráčů, formát je stejný jako v předcházejících turnajích HNS, do osmifinále se hraje na čtyři, posléze na pět (1/4F), šest (1/2F) a devět (F) vítězných framů. Turnaj se hrál poprvé v roce 1992 a vyhrál ho Stephen Hendry, pouze jednou se z triumfu radoval domácí hráč – v roce 1999 Mark Williams. Rekordmany jsou Ronnie O´Sullivan a John Higgins, kteří vyhráli čtyřikrát.
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
Na turnaji startuje i kompletní nejlepší světová desítka, první hráč světa Mark Selby se v úvodním kole utká s Liamem Highfieldem. Hraje se v Motorpoint Areně v Cardiffu.
Home Nations Series:
English Open – Manchester, 10. – 16. října
Northern Ireland Open – Belfast, 14. – 20. listopadu
Scottish Open – Glasgow, 12. – 18. prosince
Welsh Open – Cardiff, 13. – 19. února
Welsh Open sledujte denně na E1 a E2 od 13. do 19. února, začínáme již v pondělí od 14:00 na E2. Tradičně komentují Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Karel Janů, Zdeněk Míka a Petr Vlášek.
Před Welsh Open si můžete připomenout rozhovory s českými reprezentanty Alešem Heroutem a Danielem Kohoutem, které jsme připravili v minulých měsících.