Loňské finále stálo za to, mistr světa a světová jednička Mark Selby proti legendě jménem Ronnie O´Sullivan, bitva s výsledkem 10:7 a množstvím framů se stovkou. O´Sullivan se do finále probojoval už pošesté a poprvé neuspěl, všech pět předcházejících vyhrál. Loňský ročník si budeme pamatovat i díky skvělé hře dvou Linesů. Mladého Olivera Linese, který ve druhém kole vyřadil jednoho z aspirantů na titul a vítěze z roku 2011 Judda Trumpa. A jeho otec Peter Lines vyřadil už v prvním kole obhájce Neila Robertsona. Fantasticky hrál i 21letý Belgičan Luca Brecel, který postoupil až do čtvrtfinále.
Letošní ročník odstartoval úvodním kolem už 28. listopadu, řada hvězd má za sebou první duel. Mark Selby porazil Egypťana Basema Eltahhana 6:4, Shaun Murphy Pákistánce Hamzu Akbara 6:1, John Higgins skotského krajana Chrise Tottena 6:1, Judd Trump Australana Matthiewa Boltona 6:0. Senzací úvodních dnů je vyřazení čínského dvojnásobného vítěze turnaje, hned v prvním kole nestačil Ding Junhui na Ira Lea Fernandeze a loučí se po porážce 5:6! Číňan dokonce vedl jednoznačně 5:1, ale poté zápas se 130. hráčem žebříčku neuvěřitelně ztratil.
A proč sledovat UK Championship? Komentátor a trenér naší snookerové jedničky Aleše Herouta Tomáš Kejla:
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
„I v našich končinách je snooker stále populárnější a myslím, že jeho popularita bude nadále stoupat. Čím víc se kouká, tím více se objevuje. Snooker má jasné principy, ty se však musí aplikovat na stále jiné situace. Tím, že není rychlým sportem, dává divákovi čas se nad situací zamyslet a vžít se do role hráče. Já se při přenosech snažím tento pocit co nejmíň narušovat a dost často nechávám hru plynout. Myslím, že to vymýšlení, luštění a objevování je pro snookerového diváka ten největší zážitek. Snooker je populární i díky klidnému prostředí, ve kterém se hraje, pravidly, která striktně dodržují sami hráči a tím, že jsou všichni v oblecích. V dnešní uspěchané době je to jeden z mála sportů, u kterých se nekřičí, nelítá a nesimuluje. A to je něco, co pohladí po duši. Navíc má snooker několik vyhlášených hráčů, kteří dokáží hrát fantasticky a dost často to na obrazovce předvádějí i v nejdůležitějších zápasech. Divák si tak najde svého favorita a ten ho vtáhne do víru dění.“
UK Championship komentují tradiční snookeroví komentátoři Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Zdeněk Míka a Karel Janů.
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Snooker
UK Championship se stěhuje z Yorku, na Eurosportu zůstává
22/11/2020 AT 15:27