Loňský ročník vyhrál Ting Ťün-chuej (v anglickém přepisu Ding Junhui), ve finále porazil Stephena Maguireho 10:6. V letošním roce se kvůli zdravotní situaci nesejde světová snookerová špička v historickém Yorku. Všechny dosavadní turnaje se odehrály v Milton Keynes a bude tomu tak i v případě UK Championship. Na turnaji se představí 128 hráčů, nasazenou jedničkou je obhájce Ding Junhui, kterého v prvním kole čeká amatér Jamie Curtis-Barrett.
Nejvýše nasazená osmička:
1 Ding Junhui
2 Ronnie O´Sullivan
3 Judd Trump
4 Neil Robertson
5 Mark Selby
6 Kyren Wilson
7 Shaun Murphy
8 John Higgins
Na turnaj se těší i komentátorka Eurosportu a mezinárodní rozhodčí Eva Poskočilová: „Co čekat od letošního UK Championship? Bude to jiný turnaj než tradičně, protože se nemůže konat v Yorku. Sportovní komplex v Milton Keynesu dokáže poskytnout nutnou „bublinu“ pro všechny účastníky, do které se dostanou jenom ti, kdo v úvodu projdou povinným testem na Covid-19. Pak je čeká první kolo – vlastně jakási kvalifikace. Do ní musejí všichni, včetně sedminásobného vítěze a úřadujícího mistra světa Ronnieho O’Sullivana či obhájce titulu Dinga Junhuie.“
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
UK Championship je jedním ze tří turnajů snookerové trojkoruny, kam patří ještě MS a Masters. Zároveň je pátým bodovaným turnajem sezony 2020–21. Předcházející bodované turnaje sezony a jejich vítězové:
European Masters – Mark Selby
English Open – Judd Trump
Championship League – Kyren Wilson
Northern Ireland Open – Judd Trump
Dále se v Milton Keynesu hrál nebodovaný turnaj Champion of Champions, vyhrál ho Mark Allen.
UK Championship se hrál poprvé v roce 1977 v Tower Circus v Blackpoolu. Prvním vítězem se stal Ir Patsy Fagan. Ze současných snookerových hvězd turnaj vyhrál sedmkrát Ronnie O´Sullivan, poprvé v roce 1993, tedy v 17 letech.
Vysílání UK Championship startuje 23. listopadu od 15:00 na E1, turnaj vysílá Eurosport denně, střídavě na obou programech. Finále je na programu 6. prosince.
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Snooker
Fanoušci snookeru se dočkali – startuje kvalifikace MS
16/07/2020 AT 11:47