Na finále UK Championship zve diváky Tomáš Kejla.
Během bezmála půlstoletí své existence připravil turnaj trojkoruny nejedno překvapení. Mohlo by se zdát, že v současné době plné snookerových turnajů vysílaných televizí UK Championship zapadne a snookerový fanoušek ho bude vnímat jen jako další z řady. Nemyslím.
UK Championship není ledajakým turnajem. Tady se rodí hvězdy. Věděli jste, že svůj první profesionální turnaj zde v roce 1980 vyhrál Steve Davis? Pak jich bylo dalších 72! Věděli jste, že se Ronnie O'Sullivan stal nejmladším hráčem, který UK Championship vyhrál? Věděli jste, že právě na UK Championship byl sehrán nejdelší frame historie? V roce 2007 hráli Marco Fu a Mark Selby jeden frame 77 minut. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál.
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
Letošní rok si budeme pamatovat díky skvělé hře mladého Olivera Linese, který ve druhém kole vyřadil jednoho z aspirantů na titul Judda Trumpa. Budeme si ho pamatovat díky fantastickému výkonu 21letého Belgičana Lucy Brecela, který se dostal až do čtvrtfinále. Mark Allen na letošní ročník dozajista nezapomene. Poprvé v kariéře uhrál maximální náběh 147 bodů.
Turnaj se blíží ke svému závěru, zbývá poslední duel – finále. Oba soupeři už finále UK Championship hráli. Mark Selby triumfoval v roce 2012, o rok později se ale musel v boji o titul sklonit před Neilem Robertsonem. O´Sullivan se do finále probojoval letos pošesté a všech pět předcházejících vyhrál. Věřím, že oba finalisté ještě neřekli poslední slovo a nás čeká další snookerový román, který se stane bestsellerem. Pamatujete strhující finále MS Selby vs O´Sullivan z roku 2014…
Finále UK Championship začíná 4. prosince od 14:00, vysílá E2. Komentuje Petr Vlášek.
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Snooker
UK Championship se stěhuje z Yorku, na Eurosportu zůstává
22/11/2020 AT 15:27