Eurosport

Světová špička na Shanghai Masters

Světová špička na Shanghai Masters

The 11/11/2017 at 12:34Updated The 11/11/2017 at 12:36

Snookerová sezona 2017–18 má před sebou už devátý bodovaný turnaj, od pondělí 13. listopadu se přední hráči světa střetnou na Shanghai Masters v Číně.

V předcházejících osmi bodovaných turnajích sezony vyhrála osmička hráčů, nikdo nedokázal vyhrát dva turnaje. Mistr světa a světová jednička Mark Selby uspěl až v osmém turnaji v čínském Ta-Čchingu (Daqing). Selbyho forma jde nahoru, International Championship vyhrál i v loňském roce a poté následoval i triumf na UK Championship.
Riga Masters – Ryan Day
China Championship – Luca Brecel
Paul Hunter Classic – Michal White
Indian Open – John Higgins
World Open – Ding Junhui
European Masters – Judd Trump
English Open – Ronnie O´Sullivan
International Championship – Mark Selby

V nejlidnatějším městě Číny bude titul obhajovat domácí Ding Junhui (česká transkripce Ting Ťün-chuej), který loni ve finále porazil Marka Selbyho 10:6. Ronnie O´Sullivan prohrál už ve druhém kole s Michaelem Holtem, Judd Trump také s Michaelem Whitem. Na Shanghai Masters se i letos představí špička světového snookeru, mj. Mark Selby, Ronnie O´Sullivan, Ding Junhui, Judd Trump, John Higgins, i snookerové mládí 22letý Belgičan Luca Brecel, který letos vyhrál turnaj China Championship a je na 14. místě světového žebříčku (nejmladším hráčem první desítky je 28letý Judd Trump).

Pro letošního vítěze je připraveno 150 tisíc liber. Úvodní kola a čtvrtfinále se hrají na devět framů, semifinále na 11 a finále na 19.

Shanghai Masters sledujte denně na obou programech Eurosportu od 13. do 18. listopadu, začínáme již v pondělí od 7:30 na E1. Tradičně komentují snookeroví komentátoři Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Karel Janů a Zdeněk Míka.