Snooker nelze na obrazovkách Eurosportu přehlédnout, lze říci, že Eurosport je domovem snookeru. Více a více diváků se dotazuje do redakce na snooker, více a více diváků začíná snookerové turnaje sledovat. Snooker se narodil v Indii na sklonku 19. století, ovšem vymysleli ho britští důstojníci. Dodnes je tradiční britskou hrou, vždyť mistrovství světa ještě nedokázal vyhrát žádný hráč, jehož mateřštinou není angličtina. Již dávno ale není pouze britskou hrou, na loňském MS se do osmifinále probojovali kromě hráčů z Velké Británie i dva Číňané (v roce 2016 se Ting Ťün-chuej probojoval dokonce do finále MS, které prohrál s Markem Selbym).
Světový šampionát je posledním bodovaným turnajem sezony. Seznam vítězů všech předcházejících naznačuje, že MS bude hodně vyrovnané. Bodované turnaje sezóny + The Masters a jejich vítězové:
Riga Masters – Neil Robertson
World Open – Mark Williams
Paul Hunter Classic – Kyren Wilson
China Championship – Mark Selby
European Masters – Jimmy Robertson
English Open – Stuart Bingham
International Championship – Mark Allen
Northern Ireland Open – Judd Trump
UK Championship – Ronnie O'Sullivan
Scottish Open – Mark Allen (2)
The Masters – Judd Trump (2)
German Masters – Kyren Wilson (2)
World Grand Prix – Judd Trump (3)
Welsh Open – Neil Robertson (2)
Shoot-Out – Thepchaiya Un-Nooh
Indian Open – Matthew Selt
Players Championship – Ronnie O'Sullivan (2)
Gibraltar Open – Stuart Bingham (2)
Tour Championship – Ronnie O'Sullivan (3)
China Open – Neil Robertson (3)
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
Jak je od roku 1977 pravidlem, bude se hrát v divadle Crucible v Sheffieldu, které se díky dlouholeté tradici honosí přezdívkou Mekka snookeru. Snookerová ikona a pětinásobný mistr světa Ronnie O'Sullivan patří mezi největší favority i letos. Od listopadu vyhrál Champion of Champions, poté jeden ze tří turnajů tzv. snookerové trojkoruny – UK Championship, dále v březnu Players Championship a Tour Championship. Každopádně, Ronnie O'Sullivan je legenda, každý jeho zápas naláká k obrazovkám na milion diváků. Vzpomínáte na jeho nejrychleji zahranou „stočtyřicetsedmičku“ (nejvyšší možný bodový zisk)? Trvala 5 minut a 20 vteřin a zahrál ji právě na mistrovství světa. A další favorité? Mark Selby vyhrál třikrát v posledních pěti letech, uspět mohou i Judd Trump a Neil Robertson, nebo obhájí Mark Williams?
Komentátor snookeru Tomáš Kejla je zároveň dlouholetým propagátorem snookeru a roky trenérem české jedničky 18letého Aleše Herouta, který jezdí na amatérská MS a ME. Tomáš Kejla:
„Česká verze Eurosportu vysílá snooker přes patnáct let. Já byl od začátku u toho a dobře si pamatuji, jak jsme s Michalem Šímou začínali. Pamatuji si, jak jsme při mistrovství světa věnovali několik přenosů hlavně pravidlům a popisovali úplně všechno. Dnes už je situace odlišná, přestože se stále najdou noví a noví diváci. Každopádně, budete-li snooker pozorněji sledovat, brzy zjistíte, jak distingovaná hra to je.“
Šéfredaktor české redakce Eurosportu Michal Šíma:
„S Tomášem jsem komentoval osm let, než jsem kvůli povinnostem vedoucího redakce s časově náročnými přenosy přestal. Trávil jsem s ním tehdy v komentátorské kabině možná víc času než se svou přítelkyní. Z něj vždycky vyzařovaly klid a jistota, ovšem to, co bylo na Tomášovi nejlepší, že šel za svou myšlenkou snooker zviditelnit. Na začátku o něm nikdo nic nevěděl, pak přišly české přenosy na Eurosportu, Tom začal pořádat snookerové akademie a kempy, v únoru 2008 pak přijeli do Prahy Steve Davis a spol. na exhibici, a už to jelo, strašně mě těší, že je Tomáš na své snookerové cestě úspěšný.“
Duely nejlepších hráčů snookeru o světový titul můžete sledovat na obrazovkách Eurosportu od 20. dubna do 6. května. Máme se na co těšit.
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Snooker
UK Championship se stěhuje z Yorku, na Eurosportu zůstává
22/11/2020 AT 15:27