Již dvanáctý bodovaný turnaj sezony se hraje v hale Emirates Arena v Glasgově ve čtvrti Dalmarnock. Na startu je 128 hráčů, mezi nimi nechybí legenda Ronnie O´Sullivan, obhájce Marco Fu, John Higgins, Judd Trump, Neil Robertson, Shaun Murphy, Ting Ťün-chuej (vítěz 2012), v pavouku ale není mistr světa Mark Selby.
Výsledky UK Championship – podobně jako předcházející turnaje – dokázaly, že se snookerová špička vyrovnává. Do čtvrtfinále UK Championship se probojovali pouze dva hráči nejlepší světové patnáctky – Ronnie O´Sullivan a Shaun Murphy. Nasazená jednička Mark Selby vypadla ve druhém kole, dvojka Ting Ťün-chuej už v prvním, trojka Judd Trump ve třetím. Lze očekávat, že Scottish Open bude v tomto směru také otevřený turnaj s řadou překvapení.
Obhájcem trofeje je Marco Fu, který v loňském finále zdolal Johna Higginse přesvědčivě 9:4. Pod jménem Scottish Open se turnaj hraje od roku 1998, tehdy ho v Aberdeenu vyhrál poprvé Ronnie O´Sullivan, který uspěl i o dva roky později. Formát je stejný jako v předcházejících dvou turnajích HNS, do osmifinále se hraje na čtyři, posléze na pět (1/4F), šest (1/2F) a devět (F) vítězných framů. Vítěz dostane cenu pojmenovanou po sedminásobném mistru světa Stephenovi Hendrymu, rodákovi ze skotského Edinburghu.
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
Home Nations Series:
English Open – Barnsley, 16. – 22. října (vítěz Ronnie O´Sullivan)
Northern Ireland Open – Belfast, 20. – 26. listopadu (vítěz Mark Williams)
Scottish Open – Glasgow, 11. – 17. prosince
Welsh Open – Cardiff, 26. února – 4. března
Scottish Open sledujte denně střídavě na obou programech Eurosportu od 11. do 17. prosince, začínáme již v pondělí od 14:00 na E1. Tradičně komentují Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Karel Janů a Zdeněk Míka.
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Snooker
UK Championship se stěhuje z Yorku, na Eurosportu zůstává
22/11/2020 AT 15:27