Ronnie o svém prvním zážitku se snookerem
Bylo to asi, když mi bylo osm let. Začal jsem hrát na stole svého bratrance, protože doma měli malý stůl. Zkusil jsem trefit pár koulí a táta viděl, že mě to docela chytlo. A tak mi k Vánocům koupil stůl na pool. Pak si pamatuji ten moment, že mám svůj stůl na pool a bylo to, byl jsem u něj pořád.

Ronnie o přechodu z poolu ke snookeru
Stalo se to, když mě táta poprvé vzal do snookerového klubu. Snažím se vybavit si první chvíli, kdy jsem viděl profesionální snookerový stůl. Asi to bylo v klubu na Dean Street, protože si pamatuji, jak jsme tam šli a jak jsem nemohl uvěřit tomu, jak velké ty stoly byly. Takže to bylo asi poprvé, kdy jsem začal hrát snooker.

Ronnie o svém zázemí
Samozřejmě, že jsem musel chodit do školy a tak. Někdy jsem se nemohl dostat do klubu, protože jsem přišel domů a byl třeba pár hodin u stolu, pak si dal večeři a šel spát. Takže táta řekl: „Musíme najít místo, kde se dovnitř vejde snookerový stůl.“ Byli jsme se podívat asi 100 metrů od našeho bydliště. Táta si to prošel jenom vzadu přes zahradu a věděl, že pokud by tam postavil místnost, tak by se tam vešel stůl. Pak řekl, že to bereme a koupili jsme ten dům. Dalo se to do pořádku, přidala místnost na snooker a bylo to. Takže od dvanácti jsem měl svůj vlastní snookerový pokoj. Možná i dřív, v deseti, jedenácti.

Ronnie o tátově důvěře
Když mi bylo deset, tak všem povídal, že budu mistrem světa. Pořád za mnou chodí lidé a říkají: „Ty mě neznáš, ale já se znal s tvým tátou a on všem povídal ‚koukejte na mého syna‘.“ Dokonce to řekl Paulu Gascoignovi. Když jsem ho poprvé potkal, tak mi povídá: „Poznali jsme se s tvým tátou a řekl nám, že budeš mistrem světa!“ A já na to: „Vážně?“ No a on řekl „Jo, jasně. S Paulem Allenem jsme seděli na hotelu a ty ses objevil v televizi a my si říkali, že ten starouš měl vážně pravdu!“ Takže to bylo docela legrační. Říkával to úplně všem!
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Snooker
UK Championship se stěhuje z Yorku, na Eurosportu zůstává
22/11/2020 AT 15:27