Ronnie o svých radách mladším hráčům
Někdy se objeví pár mladých čínských hráčů, kterým jsem se snažil trochu poradit. Je tu tolik talentů a trochu jsem z nich zmatený, říkám si, proč nemají takové výsledky, jaké by se svým talentem mohli mít. Mají neuvěřitelný talent, větší než já, větší než John Higgins. Ale vypadá to, že hrají lehkovážné strky, za které platí. Myslím, že pokud se naučí pár základů, aby nehráli tak otevřeně, jako když se boxer houpá moc ze strany na stranu, tak se nenechají tak snadno nachytat. Ve snookeru se snažíte rozhodit soupeře a zabránit mu, aby rozhodil vás. Hodně čínských hráčů má fantastický talent, ale jako by to brali na lehkou váhu. Trošku jako já, než jsem potkal Raye Reardona. Měl jsem problémy s hráči, o nichž jsem si myslel, že jsou horší než já, ale tehdy jsem byl příliš agresivní a vždy je potřeba rozdělit čas, kdy máte hrát agresivně a kdy ne. Oni prostě hrají agresivně pořád, ale pokud nepotápí, tak jsou poraženi a z toho si musí vzít ponaučení, že musíte mít dva herní plány, když se vám daří a když se vám nedaří. Někdy, pokud se vám nedaří tolik potápět, musíte koule vidět jinak. Je to hrozné a někdy opravdu těžké, ale občas si člověk musí vybojovat trochu času. Ovšem s jazykovou bariérou je to těžké, neumějí moc anglicky a někdy jim v překladu něco unikne. Nevím, jestli jsem tím nejlepším trenérem, ale až skončím s hraním, tak bych rád udělal něco podobného, jako udělal Ray pro mě, byl bych v něčím týmu a pokusil se pomoci.

Ronnie o běhání
Pořádně jsem neběžel asi devět let, měl jsem hodně zranění. Dělám ale jogging, občas se proběhnu na tři, pět kilometrů. Je to asi maximum, co moje tělo teď dokáže ustát. Rád bych se někdy, až skončím se snookerem, chtěl dát do formy, být úplně zdravý a třeba bych zkusil půlmaraton, Great North Run nebo něco takového, chtěl bych běhat desítky a přespolní běhy. Ale v tuto chvíli jsem spíš jenom joggerem.

Ronnie o vaření
Pořád rád vařím. Snažím se přistupovat ke stravování tak vážně, jak to jenom jde. Teď jsem asi nejtěžší za poslední tři roky. Jako bych v posledních čtyřech nebo pěti měsících nabral kámen. Je to tím, že necvičím, a abych byl upřímný, také špatně jím. To je touhle karanténou, je to šílené.

Ronnie o jeho redukovaném kalendáři
Myslím, že se mi to v této sezóně vrátilo, protože v minulých letech, když jsem hrál, tak jsem buď vyhrál, nebo se aspoň dostal třeba do finále. Takže jsem měl hodně bodů do žebříčku, a to mě drželo vysoko. Ke konci minulé sezóny jsem se dostal k postu jedničky, a to s polovinou odehraných turnajů oproti některým jiným hráčům. Ale musíte vyhrávat, aby to vycházelo a letos mi to nejde. Byl jsem ve finále, dvakrát v semifinále, dvakrát ve čtvrtfinále, dvakrát v poslední šestnáctce. Takže to nebyla špatná sezóna, ale moc jsem nehrál a rozhodně jsem se s tím pral – myslím, že jsem byl na osmnáctém místě v hodnocení jednoho roku. Takže příští rok asi nebudu trénovat a budu spíš hrát všechny turnaje a brát to jako trénink. Čili až budu doma, nebudu hrát, budu trávit čas doma a věnovat se dalším věcem, které mě baví, věnovat se našemu domu a tak. Rozhodně nechci být otrokem hry. Ale pořád si říkám, že pokud budu hrát devadesát nebo sto dnů za rok, tak sehraju sedmdesát osmdesát zápasů a některé pro mě budou tréninkem. Pokud prohraju, tak fajn, budu mít o pár dnů doma víc. Prostě to chci zkusit dělat jinak a uvidím, čeho dosáhnu, protože loňská sezóna byla katastrofa. Nehrál jsem na tolika turnajích a když jsem se pak vrátil, tak jsem si říkal, že jsem z formy, a to také nebyl příjemný pocit. Takže tomu příští rok možná dám hodně sil a dále snad budu ještě něco hrát, no, a až mi bude padesát, tak si řeknu, že stačilo.
Snooker
V neděli startuje druhý turnaj snookerové trojkoruny – Masters
07/01/2022 AT 14:18
Snooker
UK Championship se stěhuje zpět do Yorku
21/11/2021 AT 20:07
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52