Ronnie o setkání se Stevem Petersem
Tehdy to bylo skrz jednoho z mých tehdejších manažerů. Znal mě lépe než kdokoliv jiný a věděl, že jsem míval špatné stavy. V tréninku jsem byl v pohodě, ale jakmile jsem přijel na turnaj, tak jsem byl přehnaně nervózní, bál jsem se tak moc, že jsem pak ani nebyl schopen potápět, ani jsem si to neužíval. A on si přečetl článek o Stevu Petersovi a s kým pracuje, a říkal si, že takový jsem já a že bych takovou pomoc potřeboval. Tak jsem se spojil se Stevem Petersem a on souhlasil, že se potkáme. Jeli jsme k němu domů, myslím, že jsem na prvním sezení s ním strávil asi hodinu a po nějakých deseti, patnácti minutách jsem si říkal, že tenhle stařík je jiný. Zaujal mě. Přemýšlel jsem, co mi tento člověk může nabídnout. Takže jsem asi rok dva dělal, co mi radil, a stával jsem se jiným hráčem. Takže něco podobného, jak mě změnil Ray (Reardon, pozn.). Steve mě změnil po stránce myšlenkového přístupu. Tehdy jsem cítil, že jsem svým způsobem pokryl všechny svoje slabiny.

Ronnie o jeho současném vztahu se Stevem Petersem
Ano, někdy s ním mluvím. Nechci Steva moc otravovat, protože vím, že toho má hodně s dalšími sportovci a tak. Pokud bych byl opravdu hladový a měl totální touhu pořád být nejlepším a bylo by to pro mě to nejdůležitější v životě, pak bych asi navštěvoval Steva jednou měsíčně, jako dříve, když jsem s ním pracoval. Ale mám děti a rodinu, snooker není moje priorita číslo jedna. Pokud mám nějaký problém nebo se s něčím peru, tak Stevovi zavolám a promluvíme si, třeba přijede na jeden dva turnaje, nebo se jenom potkáme. Ale jinak vím, co dělat. Už mi nezáleží na tom být nejlepším. Chci hrát a užívat si to. Je to takový koníček. Pokud se rozhodnu třeba jednu sezónu do toho jít naplno, tak asi strávím nějaký čas se Stevem. Ale abych pravdu řekl, teď nemám takovou touhu se snookeru tolik věnovat.

Ronnie o tom, co by se Stevem Petersem probíral
Často jsem se moc strachoval o to, jaký bude výsledek a jestli budu hrát dobře, jak to všechno zvládnu. A pak jsme si to nahráli, všechny možné scénáře, které by se mohly stát, a pak jsme to otočili, podívali se na to z různých úhlů. Jak se s tím popasovat. Není to jednoduché shrnout, ale je to hlavně o tom jít do zápasu a soustředit se vždy na jednu kouli. Člověk si musí uvědomit, že mysl umí být hodně nestálá. V jednu chvíli se cítíte skvěle, o minutu později se cítíte už jinak. Nesmíte dovolit těm ne úplně dobrým pocitům, aby sabotovaly vaši ruku. Takže se stanete tak trochu robotem, učíte se nejít s pocity moc vysoko ani moc dolů a pokud udržíte emoce na uzdě, tak vám to pomůže s výběrem strku a může vám to pomoci v těžkých chvílích a rychleji se můžete vrátit do zápasu. Je to o hodně věcech, ale to největší pro mě bylo asi nenechat si ovlivnit ruku. Mnohokrát jsem zahrál jeden špatný strk a myslel si, že prostě nemám den. Teď už to tak nemám, prostě bojuji a pokouším se o každou kouli, o všechno až do konce. Zkouším to a užívám si to.
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Snooker
UK Championship se stěhuje z Yorku, na Eurosportu zůstává
22/11/2020 AT 15:27