Ronnie o vypořádávání se s tlakem očekávání
Ani nevím. Ani jsem tlak necítil. Prostě mě to bavilo. Hraní jsem miloval. A miloval jsem zápasy. Takže jsem nebyl pod tlakem. Ale někdy, když jsem hrál proti dalšímu dítěti mého věku, najednou jsem se cítil pod obrovským tlakem, protože jsem nikdy nechtěl takovou výzvu prohrát. A nakonec jsem to třeba s jedním prohrál. Pamatuji si jeho jméno – Craig Stockford. Byl až z Leedsu. Většinu času jsem ale hrál s amatéry, kteří byli starší, nebo s juniory, takže jsem neměl co ztratit. Užíval jsem si ty zápasy. Jak začnete soutěžit, vyhrávat a získávat trofeje, tak tlak vás rozhodně naučí hrát lépe.

Ronnie o hře před publikem / televizními kamerami
Cockney Classic, to bylo poprvé, co jsem hrál v televizi. Ale publikum jsem si vždycky užíval. Když jsem trénoval v klubu a nebylo tam žádné publikum, tak jsme jen tak s ostatními hráli. A pak se objevilo pár lidí, třeba pět, šest a sledovali nás. Říkal jsem si, že jim něco musím předvést. Nechtěl jsem, aby mě někdo další zahanbil, takže jsem si zvykl vydat ze sebe maximum a pořád bojovat. Vždycky jsem hrál lépe před publikem nebo když alespoň někdo zápas sledoval. Nikdy jsem nebyl dobrým hráčem v tréninku.

Ronnie o vítězství v sedmnácti letech a jak ho ovlivnily domácí podmínky
Ovlivnilo mě to. Určitě ano, protože jak jsem vyhrál turnaj, tak jsem cítil, že to ze mě hrozně spadlo. Táta byl pryč (uvězněn za vraždu, pozn.) a trvalo mi to rok, než jsem si v hlavě srovnal, že tady nebude s námi. Byl pro mě velkou hnací silou a dokázal mě srovnat, takže když tu nebyl, bylo to těžké. Byli jsme takový tým. Takže jak jsem vyhrál ten turnaj, cítil jsem, že bych mu to vítězství chtěl věnovat, a i kdybych už nikdy nic nevyhrál, tak by to nevadilo. Takže svým způsobem jsem se najednou snažil méně a začal jsem si možná až moc užívat, snad až moc jsem si myslel, že jsem to dokázal, když jsem to vlastně ještě nedokázal, byl to jenom jeden turnaj. I proto si myslím, že když jsem mezi roky 1995 a 2000 vyhrál pár turnajů, tak jsem tehdy nebyl tak vyrovnaný nebo jsem nevyhrával tolik, jak bych asi měl.

Ronnie o tom, jak by vypadala jeho kariéra, kdyby měl tátu nablízku
Myslím, že by to bylo o hodně jiné. Myslím, že bych vyhrál mistrovství světa o hodně dřív. A že bych vyhrál o hodně víc turnajů. Stoprocentně by to bylo jiné, ale co bylo, bylo, a byla to prostě smůla. Byla to smůla pro mě, byla to smůla i pro něj a určitě by věci byly o hodně lepší. Rozhodně bych si mnohem více užíval svou kariéru, kdyby byl se mnou.
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Snooker
UK Championship se stěhuje z Yorku, na Eurosportu zůstává
22/11/2020 AT 15:27