Eurosport

Obhájí titul na World Open domácí Ting Ťün-chuej?

Obhájí titul na World Open domácí Ting Ťün-chuej?

The 08/08/2018 at 00:24Updated The 12/08/2018 at 02:46

Od úterý 7. do neděle 12. srpna vysílá Eurosport druhý bodovaný turnaj snookerové sezony z čínského Jü-šanu. Turnaj se jmenuje World Open a na vítěze čeká 150 tisíc liber.

Titul z loňského roku obhajuje domácí jednička Ting Ťün-chuej (Ding Junhui v anglickém přepisu), ve finále loni jasně přehrál Kyrena Wilsona 10:3. V Jü-šanu (anglicky Yushan) sice nestartuje kompletní světová špička, přesto jsou v pavouku turnaje přední hráči světa včetně světové jedničky Marka Selbyho a mistra světa Marka Williamse. Dále startují mj. Judd Trump, Neil Robertson, Barry Hawkins, Mark Allen, Stephen Maguire, Kyren Wilson, Luca Brecel, Marco Fu a Ali Carter.

První z dvaceti bodovaných turnajů sezony Riga Masters vyhrál Neil Robertson po finálovém vítězství nad Jackem Lisowskim 5:2. Do konce letošního roku jsou v programu světového snookeru ještě další bodované turnaje – Paul Hunter Classic v Německu, Indian Open, China Championship, European Masters v Belgii, English Open, International Championship v Číně, Northern Ireland Open, UK Championship a Scottish Open.

Vysílání z Jü-šanu startuje na E2 v úterý v 19:15. Vzhledem k vysílání Multisportovního mistrovství Evropy budou některé vybrané zápasy až ze záznamu. World Open komentují Tomáš Kejla, Eva Poskočilová a Karel Janů.