AFP

Masters – 14. ledna startuje druhý turnaj snookerové trojkoruny

The 10/01/2019 at 22:32Updated The 10/01/2019 at 22:38

Nejlepších 16 hráčů snookerového světa rozehraje v londýnské historické Alexandra Palace druhý ze tří nejvýznamnějších turnajů sezony – Masters.

Masters je pozvánkový turnaj, účastní se ho 16 nejlepších hráčů světa. Třináct z nich je z Velké Británie – 8 Angličanů (stejně jako loni), 2 ze Skotska a 2 z Walesu, jeden ze Severního Irska, po jednom zástupci dále mají Čína, Belgie a Austrálie. Nasazenou jedničkou je obhájce Mark Allen, dvojkou mistr světa Mark Williams a trojkou světová jednička Mark Selby.

Masters se hraje už od roku 1975 a obhájcem titulu je Mark Allen, který v překvapivém loňském finále porazil Kyrena Wilsona 10:7. Ve čtvrtfinále vyřadil Allen Ronnieho O´Sullivana, v semifinále Johna Higginse. Ronnie O´Sullivan je rekordmanem turnaje, vyhrál ho sedmkrát, je lepší než Stephen Hendry, který má na kontě šest triumfů. Pro vítěze je opět přichystána prémie 200 tisíc liber. Nový vítěz Masters bude znám 20. ledna.

Proti loňskému roku jsou v pavouku čtyři změny, z nejlepší šestnáctky vypadli Marco Fu, Anthony McGill, Liang Wen-po (Liang Wenbo) a Ali Carter, místo nich startují Neil Robertson, Stuart Bingham, Stephen Maguire a Jack Lisowski. Nejlepších osm hráčů světového žebříčku se neutká v prvním kole, proti nim byli nalosováni soupeři z dalších míst žebříčku: