Ronnie O'Sullivan je jako obhájce trofeje v divadle Crucible nasazenou jedničkou, dvojkou Judd Trump, který vede světový snookerový žebříček, trojkou Neil Robertson.
Jak vidí komentátorka a snookerová rozhodčí Eva Poskočilová mistrovství světa:
Pokud si Neil Robertson udrží do příštích týdnů pohodu a formu z Tour Championship, jehož finále vyhrál nad Ronniem O'Sullivanem, je mým favoritem pro mistrovství světa. Nepochybně může zopakovat svůj světový titul z roku 2010. Ovšem soupeřů bude mít hodně. Judd Trump podobně jako minulou sezonu vyhrál řadu turnajů, hodně těžce nesl, že se mu nepodařilo obhájit titul, takže za ním hladově půjde. Mnozí by titul konečně přáli Dingovi, byl by prvním čínským vítězem světového šampionátu, ale to už mu přejeme spoustu let a obávám se, že mu chybí potřebná mentální síla dotáhnout vyčerpávající MS do triumfu. Ráda bych se pletla, zasloužil by si to. Ale MS je strašlivý maraton, který hráče totálně vyždímá, je to nejtěžší turnaj v roce a kdo není po všech stránkách připravený, neuspěje. O rok a finále zkušenější je Kyren Wilson, s Juddem Trumpem jsou stejná generace, většinou mu Trump utíká, ale právě loni ho dokázal Wilson vyřadit. Na oba se těším. Nezapomeňme na Marka Selbyho, na Johna Higginse, kdyby zažil své neskutečné dny jako na Players Championship, nebude k zastavení, a na Ronnieho. Ten sice v sezoně prohrál všechna finále, ale jednou se to musí zlomit a on je hodně zkušený, aby zvládl další MS na nejvyšší úrovni.
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Komentátor Zdeněk Míka:
Kvalifikace 'dodala' do hlavní fáze turnaje zajímavá jména, z nichž určitě některá uvidíme i ve 2. kole hlavní fáze turnaje. Pokud bude hrát tak jako loni, tak bych si přál, aby se opakovala krásná jízda Kurta Maflina turnajem. Jamie Jones v kvalifikaci hrál tři zápasy a v této sezóně po návratu mezi profesionály ukázal, že ho vrchol kariéry možná teprve čeká. No ale zpátky k nasazené šestnáctce, už potenciální čtvrtfinále jsou lákadlem – Ronnie O'Sullivan vs. Ding Junhui, John Higgins vs. Mark Selby, Neil Robertson vs. Kyren Wilson. Čtvrté čtvrtfinále nezmiňuji, protože pokud bude Judd Trump hrát jako dosud, nevěřím, že by ho kdokoliv z trojice Shaun Murphy, Yan Bingtao a David Gilbert měl ohrozit. Ale v Cruciblu se hrají dlouhé zápasy, turnaj může znovu nabídnout zápletku hodnou antického dramatu, a proto stojí za to ho sledovat od začátku až do konce!
Vzhledem ke zdravotní situaci se většina turnajů sezony hrála v jediném místě – v Milton Keynes. Ovšem MS, jak je od roku 1977 pravidlem, se bude opět hrát v divadle Crucible v Sheffieldu, které se díky dlouholeté tradici honosí přezdívkou Mekka snookeru. Seznam vítězů všech předcházejících turnajů naznačuje, že favoritem MS je nejen Neil Robertson, ale i Judd Trump, který vyhrál pět turnajů a během sezony předvádí báječná snookerová představení.
Duely nejlepších hráčů snookeru o světový titul můžete sledovat na obrazovkách Eurosportu od 17. dubna do 3. května. Máme se na co těšit. Zvláště, když bylo oznámeno, že se do Cruciblu podívají i diváci, samozřejmě v omezeném počtu a za přísných opatření.
Snooker
UK Championship se stěhuje z Yorku, na Eurosportu zůstává
22/11/2020 AT 15:27
Snooker
Fanoušci snookeru se dočkali – startuje kvalifikace MS
16/07/2020 AT 11:47