Pouze 16 nejlepších hráčů podle světového žebříčku má start na mistrovství světa jistý. Dalších 16 hráčů se musí na šampionát probojovat z kvalifikace. V té tak neuvidíme tuto nejlepší šestnáctku: Judd Trump, Neil Robertson, Mark Williams, Mark Allen, John Higgins, Ronnie O´Sullivan, Mark Selby, Kyren Wilson, Stephen Maguire, Shaun Murphy, Ting Ťün-chuej, David Gilbert, Jack Lisowski, Stuart Bingham, Barry Hawkins a Jen Ping-tchao. Pokud by se z kvalifikace probojovali favorité, kteří jsou v žebříčku od 17. místa, měli bychom vidět na MS jména jako Joe Perry, Allister Carter, Gary Wilson, Thepchaiya Un-Nooh, Graeme Dott atd.
Jak je od roku 1977 pravidlem, MS se bude hrát v divadle Crucible v Sheffieldu, které se díky dlouholeté tradici honosí přezdívkou Mekka snookeru. Také kvalifikace se odehraje v Sheffieldu, ovšem v English Institute of Sport. Před kvalifikací se řešila spousta problémů, mj. cestovní a případná karanténa, například čínští hráči zřejmě nepřijedou v plném počtu. Co se týká zdravotní situace, hrát se bude na jednom místě, hráči budou v jediném hotelu, karanténa po příletu již není povinná.
Každopádně platí, že svět zeleného plátna a barevných koulí je zpět. Na posledním turnaji Coral Tour Championship se předvedl ve výborné formě Stephen Maguire, který porazil v semifinále Judda Trumpa a ve finále Marka Allena, znamenalo to pro něj vzestup o pět míst na žebříčku. Během turnaje zahrál osm stovkových náběhů, nejvíce 139.
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
Eurosport 1 vysílá kvalifikaci MS od 21. do 28. července, denně od 14:30 do 18:00 a od 20:00 do 23:00. Na diváky se těší tradiční snookeroví komentátoři Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Zdeněk Míka a Michal Šíma.
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38
Snooker
UK Championship se stěhuje z Yorku, na Eurosportu zůstává
22/11/2020 AT 15:27