Home Nations Series byla vyhlášena v loňském roce. V jejích počátcích ji podpořil snookerový promotér a bývalý předseda World Professional Billiards and Snooker Association Barry Hearn. Ten zároveň slíbil odměnu milion liber za triumf ve všech čtyřech turnajích – English Open, Northern Ireland Open, Scottish Open a Welsh Open. Že vyplacena nebude, bylo jasné po druhém turnaji, protože první English Open vyhrál Wenbo Liang (ve finále nad Juddem Trumpem) a druhý Northern Ireland Open Mark King (ve finále nad Barrym Hawkinsem). Scottish Open poté vyhrál Marco Fu a Welsh Open Stuart Bingham. Každopádně „slušná“ je i částka 70 000 liber za vítězství v jakémkoli ze čtyř turnajů.
O tom, jak náročné by bylo vyhrát všechny čtyři turnaje a inkasovat slíbenou gigantickou odměnu hovořil veterán John Higgins: „Vyhrát všechny čtyři turnaje bude strašně náročné, mohl bych to přirovnat k vítězství ve všech čtyřech tenisových grandslamových turnajích v roce.“
Formát je stejný jako v loňském roce – do osmifinále se hraje na čtyři, posléze na pět (1/4F), šest (1/2F) a devět (F) vítězných framů. Na startu je 128 hráčů, mezi nimi nechybí světová jednička Mark Selby, snookerová legenda Ronnie O´Sullivan, John Higgins, Judd Trump, obhájce Liang Wenbo, Ding Junhui, Neil Robertson a Shaun Murphy. Vítěz dostane Davis Trophy, cenu, která nese jméno šestinásobného mistra světa Steva Davise.
Snooker
UK Championship se stěhuje zpět do Yorku
21/11/2021 AT 20:07
Home Nations Series:
English Open – Barnsley, 16. – 22. října
Northern Ireland Open – Belfast, 20. – 26. listopadu
Scottish Open – Glasgow, 11. – 17. prosince
Welsh Open – Cardiff, 26. února – 4. března
Snookerová sezona 2017–18 má před sebou sedmý bodovaný turnaj. Předcházející bodované turnaje sezony a jejich vítězové:
Riga Masters – Ryan Day
China Championship – Luca Brecel
Paul Hunter Classic – Michal White
Indian Open – John Higgins
World Open – Ding Junhui
European Masters – Judd Trump
English Open sledujte denně na E1 od 16. do 22. října, začínáme již v pondělí od 14:00. Tradičně komentují Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Karel Janů a Zdeněk Míka.
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
Snooker
Dnes startuje Masters bez Judda Trumpa
09/01/2021 AT 19:38