Getty Images

China Open – poslední bodovaný turnaj před mistrovstvím světa

The 01/04/2019 at 15:33Updated The 07/04/2019 at 02:00

Ronnie O´Sullivan vyhrál před týdnem v Llandudnu Tour Championship, nyní mají nejlepší snookeroví hráči světa před sebou předposlední devatenáctý bodovaný turnaj sezony – China Open startuje v pondělí 1. dubna.

Obhájcem prvenství je Mark Selby, který vyhrál dva poslední ročníky a před MS dával najevo, že je výborně připraven na vrchol sezony. Loni porazil Mark Selby ve finále Barryho Hawkinse jasně 11:3. Kromě Marka Selbyho se v Pekingu v hale Olympic Sports Center Gymnasium představí John Higgins, Judd Trump, Neil Robertson, Barry Hawkins, Kyren Wilson atd. Chybět bude Ronnie O´Sullivan. K favoritům patří i domácí hráči, Číňané již roky prokazují vzestup a možná je jen otázkou času, než čínský hráč vyhraje mistrovství světa. Ting Ťün-chuej vyhrál China Open dvakrát v letech 2005 a 2014.

Hrát se bude od 1. do 7. dubna, na vítěze čeká odměna 225 tisíc liber. Až do čtvrtfinále se hraje na lepšího z 11 framů, semifinále 19 a finále 21 framů.

Vysílání Eurosportu z China Open startuje v pondělí 1. dubna od 8:30 na programu E1. Eurosport bude turnaj vysílat na obou programech E1 i E2. Řada přenosů bude vzhledem k časovému posunu v ranních hodinách. Komentují Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Karel Janů a Michal Šíma.

MS ve snookeru se blíží, v Sheffieldu budou nejlepší snookeroví hráči bojovat o titul světového šampiona od 20. dubna.