Předcházející bodované turnaje Riga Masters a International Championship vyhráli mladíček Jen Ping-tchao (Yan Bingtao) a mistr světa Judd Trump. Diváci Eurosportu mohli navíc v první polovině září sledovat vítězné tažení Ronnieho O´Sullivana turnajem Shanghai Masters, což byl nebodovaný turnaj, ovšem světového obsazení, a v úvodu sezóny týmový World Cup se skotským triumfem.
China Championship se hraje v Kuang-čou. Loňský ročník vyhrál Mark Selby po dramatickém finálovém duelu s Johnem Higginsem 10:9. V průběhu turnaje dokázali čínští hráči dosáhnout na nejedno překvapení – až v semifinále prohráli Liu Chao-tchien (Lyu Haotian) a Čao Sin-tchung (Zhao Xintong).
V prvních dvou kolech a ve čtvrtfinále se hraje na lepšího z 9 framů, v semifinále na 11 a ve finále na 19 framů. Pro letošního vítěze je připraveno 150 tisíc liber.
Snooker
Judd Trump a Neil Robertson favority MS ve snookeru
15/04/2021 AT 13:52
China Championship sledujte denně na obou programech Eurosportu od 23. do 29. září, začínáme již v pondělí od 8:30 na E2. Tradičně komentují Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Karel Janů a Zdeněk Míka.