Komentátor Radek Barkman: „V Engelbergu uvidíme čtveřici Roman Koudelka, Viktor Polášek, Vojtěch Štursa a Filip Sakala. Věřím, že konečně někdo z nich dosáhne na body. Tréninky v Seefeldu jim jistě prospěly, Roman Koudelka tam vyhrál kontrolní závod, snad tedy bude návrat do světového poháru po kratičké pauze úspěšný. A zdá se, že Rjoju Kobajaši naladil formu na blížící se Turné čtyř můstků, už opět skáče fantasticky.“
Důsledkem dosud hodně nevydařených výkonů české reprezentace byla změna plánů, v Německu startovali minulý týden pouze Filip Sakala a Čestmír Kožíšek, ostatní trénovali v Seefeldu. Ani jeden ze dvou českých skokanů nepostoupil do druhého kola a v Klingenthalu tak opět nikdo z českých reprezentantů nedosáhl na body.
Japonec Rjoju Kobajaši už zase vede celkové pořadí světového poháru. Před úvodními skoky SP ve Visle odhadoval expert Eurosportu Jakub Jiroutek, že suverén minulé sezony nebude už takovým dominantním lídrem. A měl pravdu. Kobajaši neměl nejpovedenější start do sezony, ovšem pátý individuální závod SP v Klingenthalu konečně ovládl, poprvé vyhrál, a zároveň se dostal i do čela celkového pořadí před Stefana Krafta.
Skoky na Lyžích
V Rusku startuje SP ve skocích na lyžích
18/11/2021 AT 14:37
1. Rjoju Kobajaši (Japonsko) 290 bodů
2. Stefan Kraft (Rakousko) 276
3. Daniel-André Tande (Norsko) 273
4. Karl Geiger (Německo) 237
5. Philipp Aschenwald (Rakousko) 214
Závody ve švýcarském Engelbergu jsou poslední před startem 68. ročníku Turné čtyř můstků. Slavné skoky v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu, Innsbrucku a Bischofshofenu uvidí diváci Eurosportu od 30. prosince.
Skoky na Lyžích
Skokanská tradice Turné čtyř můstků
27/12/2020 AT 16:34
Skoky na Lyžích
Od čtvrtka 10. prosince MS v letech na lyžích
09/12/2020 AT 13:43